Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 217

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankVÚBSlovenská sporiteľňaotpbankaČSOBTatraBanka

Predaj - luxusný rodinný dom v Trnave, časť Kopánka v tichej uličke

Obec: Trnava

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 4

Poschodie: prízemný

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Orientácia: Východ

Úžitková plocha: 125m2

Celková výmera: 400m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Balkón, Garáž,

Cena: 160 000 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj samostatné prízemie luxusne zrekonštruovaného samostatne stojaceho 4 izbového rodinného domu s garážou, spolu s pivnicou, v Trnave. 
Dom je v lukratívnej časti Kopánky, na pozemku o celkovej výmere 400 m 2.
Prízemie je celkovej výmere obytnej plochy 120 m 2, je dispozične riešené vstupnou chodbou, halou z ktorej sa vchádza do nepriechodnej detskej izby, pracovne, spálne so zabudovanou vstavanou skriňou, (zo spálne a pracovne sa vychádza na balkón), samostatnej toalety, kúpeľne s ďalšou toaletou, vaňou, sprchovým kútom. V kúpeľni sa nachádza vstavaná skriňa. Z haly sa vchádza do priechodnej obývacej izby s výstupom na balkón a prechádza sa do kuchyne. V kuchyni sa nachádza kuchynská linka v tvare písmena L so zabudovanými spotrebičmi (vstavaná rúra, mikrovlná rúra, umývačka riadu, chladnička s mrazničkou).
V celom dome je pripravený zabudovaný vysávač. Z kuchyne sa vchádza do komory.
Dom je po kompletnej rekonštrukcii, zateplený:
drevené okná Meramty s vonkajšími hliníkovými žalúziami na elektrické ovládanie,
podlahy sú kombinované dlažba s podlahovým kúrením v kuchyni, kúpeľni a wc, drevené parkety (orech) v ostatných izbách,
nové dvere s dubovou dyhou, liatinové radiátory, v celom dome sú medené elektrické rozvody, 2 x kotol samostatný na kúrenie a samostatný na ohrev teplej vody,
garáž o výmere 20 m 2 s jamou
dom je podpivničený, v pivnici sa nachádza práčovňa, sušiareň + ďalšia miestnosť.
Doporučenie: pre klientov, ktorí chcú bývať v luxusne zrekonštruovanom dome bez ďalších zbytočných nákladov.
  • drevené okná Meramty s vonkajšími hliníkovými  žalúziami na elektrické ovládanie,
  • podlahy sú kombinované dlažba s podlahovým kúrením v kuchyni, kúpeľni a wc, drevené parkety (orech) v ostatných izbách,
  • nové dvere s dubovou dýhou, liatinové radiátory, v celom dome sú medené elektrické rozvody, 2x kotol samostaný na kúrenie a samostatný na ohrev teplej vody,
  • garáž o výmere 20 m2 s jamou
  • dom je podivničený, v pivnici sa nachádza práčovňa, sušiareň + ďalšia miestnosť.

Doporučenie: pre klientov, ktorí chcú bývať v  luxusne zrekonštruovanom dome bez ďalších zbytočných nákladov.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore