Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 386

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Rok 2017 priniesol zmeny v hypotékach a úveroch

Na hypotekárnom trhu, od marca 2017, došlo k výrazným zmenám a obmedzeniam. Národná banka Slovenska postupne začala s príslušnými opatreniami a odporúčaniami. 

 

100% hypotéky sa postupne stanú minulosťou.

Zmeny zasiahnu aj spôsob posudzovania žiadateľov o akýkoľvek úver.

V posledných rokoch sme svedkami poklesu úrokových sadzieb na hypotekárnych úveroch. 

Aby nevznikla nová bublina, na základe schválenia novely zákona o úveroch na bývanie, museli banky, od 21.03.2016, prijať nové opatrenia. Patrí tam postupné znižovanie podielu nových úverov, ktorých výška prevyšuje 90% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Novinkou je aj realizácia takzvaných stres testov, kedy banky budú posudzovať klienta nielen podľa aktuálnej schopnosti splácať úver, ale aj, či dokáže splácať úver pri zvýšení úrokovej sadzby o 2%. Vzhľadom na enormné zadlžovanie sa slovenských domácnosti, dôjde k výrazným obmedzeniam. 100% a 90% hypotéky budú minulosťou.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - 3 - izbový byt v centre mesta

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Krížna

Typ reality: 3 izbový byt

Poschodie: 2. p. / 7. p.

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 67,5m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 182 000 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame  kompletne zrekonštruovaný 3 izb.byt v Starom meste. Nachádza sa v tehlovom dome na Krížnej ulici, pri Americkom námesti, pešo 5 min. na Obchodnú ulicu. Nočná časť bytu- spálňa a detská izba sú orientované na juho-západ smerom na Blumentálsku ulicu do krásneho tichého dvora s množstvom zelene, kvetov, kde počut aj štebot vtákov, s výhľadom na kostol Blumentál a Národnu banku Slovenska. Denná časť = obývačka s kuchyňou a balkónom su orientované na juho-východ na Krížnu ulicu s pocitom bývania v úplnom srdci nášho mesta, na skok do centra.

Byt sa nachádza sa na 2./7.posch. s novým moderným výťahom. Dom je zrekonštruovaný (nová, vkusne zateplená fasada, vstupné brány, schránky, výťah, okná na schodišti). Výhodou sú aj nízke mesačné náklady, 125 eur + elektrina.

Rozloha bytu je 67,5 m2, vrátane balkóna (3 m2) a pivnice (4 m2). Ma nepriechodné izby. Je tu spálňa, detská izba, veľká obývačka s kuchyňou a balkónom, kúpeľňa s vaňou a samostatné WC. 

Rekonštrukcia bytu zahŕňa: plastové okná so žalúziami, nové rozvody elektriny s revíznou správou, nové rozvody vody, maľovky, stierky, bodové stropné svetlá, nové zárubne a interierové dvere, bezpečnostné dvere, nové podlahy, obklady, sanitu, kuchynskú linku na mieru od stolára v tvare L s množstvom úložného priestoru a s LED svetlom s výberom farieb na ovládanie, predáva sa so všetkým novým zariadením: elektrická varná doska, rúra, digestor, príprava na práčku, umývačku a chladničku, jedálenský stôl, stoličky, zrkadlá, tabuľa, lampy, sedačka, konferenčný stôl, koberec, komoda, vešiaky, obrazy a rastliny.

Rekonštrukcia bytu a zariadenie je navrhnuté architektom a interierovým dizajnérom a korešponduje s lokalitou, v ktorej sa nachádza. Cítiť prepojenie Starého mesta, zelene, harmónie, rodinného a moderného života. Zariadenie je trendové, nadčasové, aj ručne robené na mieru stolárom a dizajnérom. Zvolené farby a materiály sú neutrálne, použitá je biela, tmavo šedá, čierna a drevo dub. Flexibilné doplnky sú v aktuálnych farbách a dizajnoch.

Byt je veľkorysý, slnečný a pokojný. Má vynikajúcu dispozíciu a veľa možností úložného priestoru - miesto na spolu štyri vstavané skrine v chodbe, spálni a detskej izbe. Je možné na jednom mieste namiesto vstavanej skrine zariadiť pracovný kút so stolom, stoličkou, svetlom a policami.

Parkovanie je možné neobmedzene pred domom na Krížnej ulici. Tiez na rezidenčnú kartu pre obyvateľov s trvalým bydliskom v Starom meste za 10 EUR / rok v okolí domu. Alebo po 16:00h a cez víkendy na viacerých miestach neobmedzene v okolí, ako napr. pri Medickej záhrade a pod.

Pozitívom je kompletná občianska vybavenosť Starého mesta. Pri dome su školy, škôlky, vysoké školy. Za domom je množstvo detských ihrísk. V okolí je množstvo reštauráciií útulných skvelých kaviarní, obchodov, služieb, parkov (Medická zahrada, Park Račianske mýto). Pešia zóna a historické centrum Bratislavy sa nachádzajú pri danej lokalite. Blizko sú obchodné centrá ako Central a Eurovea. Zastávky MHD so spojmi do centra mesta a ostatných mestských častí sú v blízkosti. Zastávka električiek je pár metrov od domu.

Byt je vhodný pre pár, rodinu, alebo ako investícia na prenájom vďaka svojej centrálnej lokalite.


Kontakt na makléra:

Ing. Zuzana ŠebestováTEL0905 111 621MAILzuzana.sebestova@1000realit.sk

Návrat hore