Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 305

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Rok 2017 priniesol zmeny v hypotékach a úveroch

Na hypotekárnom trhu, od marca 2017, došlo k výrazným zmenám a obmedzeniam. Národná banka Slovenska postupne začala s príslušnými opatreniami a odporúčaniami. 

 

100% hypotéky sa postupne stanú minulosťou.

Zmeny zasiahnu aj spôsob posudzovania žiadateľov o akýkoľvek úver.

V posledných rokoch sme svedkami poklesu úrokových sadzieb na hypotekárnych úveroch. 

Aby nevznikla nová bublina, na základe schválenia novely zákona o úveroch na bývanie, museli banky, od 21.03.2016, prijať nové opatrenia. Patrí tam postupné znižovanie podielu nových úverov, ktorých výška prevyšuje 90% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Novinkou je aj realizácia takzvaných stres testov, kedy banky budú posudzovať klienta nielen podľa aktuálnej schopnosti splácať úver, ale aj, či dokáže splácať úver pri zvýšení úrokovej sadzby o 2%. Vzhľadom na enormné zadlžovanie sa slovenských domácnosti, dôjde k výrazným obmedzeniam. 100% a 90% hypotéky budú minulosťou.

Naši partneri
otpbankaVÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Predaj - Priestranný 2,5 izbový byt v centre po kompletnej rekonštrukcii

Obec: Bratislava I - Staré Mesto

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 2,5

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 73,46m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie,

Cena: 199 000 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj 2,5 izbový byt v centre Bratislavy na Továrenskej ulici s výmerou 73,46 m2. Lokalita má plnú občiansku vybavenosť, je tu bezproblémové parkovanie s rezidenčnou kartou a ulica patrí k menej frekventovaným a tichším.   

Dispozícia: Vstupná chodba, obývačka a spálňa sú s výhľadom do tichej ulice, kuchyňa, kúpeľňa s WC a menšia izba (2,8 x 3 m) sú orientované do dvora.

Byt prešiel v roku 2012 kompletnou rekonštrukciou v rámci ktorej sa menili bezpečnostné vchodové dvere, sadrokartóny, elektrické a vodovodné rozvody, vzduchotechnika a okná. Podlahy boli zdvihnuté a zarovnané, ale ostali zachované staré drevené parket. Strop bol znížený sadrokartónovými podhľadmi. Byt dostal kompletne nové obklady a dlažby.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane  vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

 


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore