Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 280

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Rok 2017 priniesol zmeny v hypotékach a úveroch

Na hypotekárnom trhu, od marca 2017, došlo k výrazným zmenám a obmedzeniam. Národná banka Slovenska postupne začala s príslušnými opatreniami a odporúčaniami. 

 

100% hypotéky sa postupne stanú minulosťou.

Zmeny zasiahnu aj spôsob posudzovania žiadateľov o akýkoľvek úver.

V posledných rokoch sme svedkami poklesu úrokových sadzieb na hypotekárnych úveroch. 

Aby nevznikla nová bublina, na základe schválenia novely zákona o úveroch na bývanie, museli banky, od 21.03.2016, prijať nové opatrenia. Patrí tam postupné znižovanie podielu nových úverov, ktorých výška prevyšuje 90% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Novinkou je aj realizácia takzvaných stres testov, kedy banky budú posudzovať klienta nielen podľa aktuálnej schopnosti splácať úver, ale aj, či dokáže splácať úver pri zvýšení úrokovej sadzby o 2%. Vzhľadom na enormné zadlžovanie sa slovenských domácnosti, dôjde k výrazným obmedzeniam. 100% a 90% hypotéky budú minulosťou.

Naši partneri
UniCredit BankSlovenská sporiteľňaVÚBotpbankaTatraBankaČSOB

Predaj - Príjemný slnečný byt vo výbornej lokalite- Šancová

Obec: Bratislava III - Nové Mesto

Typ reality: 1 izbový byt

Počet izieb: 1

Poschodie: 5

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 43m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 102 000 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj 1-izbový slnečný byt  o rozlohe 43m2 na hranici Starého a Nového mesta, na Šancovej ulici v projekte UNITAS.

 Byt sa nachadza na 5.poschodi , bez výťahu, s prístupom z pavlače (iba 2byty na poschodí)

Dispozícia : byt pozostáva z chodby, samostatnej toalety s okienkom, kúpeľne so sprchovacím kútom, samostatnej kuchyne s oknom a obytnej miestnosti orientovanej do dvora s historickou drevenou palubovkou. Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou -nová dlažba v predsieni, nová podlaha v kuchyni, plastové okná, sanita, plus bol komplet vymaľovaný. K bytu prislúcha architektonická štúdia s posudkom od statika s možnosťou na prerobenie na 2-izbový byt.

LOKALITA: Byt sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite s výbornou dostupnosťou do každej časti mesta. V blízkosti je zastávka električiek -2, 3, 4, 5, 8, 9, trolejbusov a autobusov, Hlavná železničná stanica - 2min autom, Nivy - 4min autom, letisko – autobus 61. Byt je v pešej dostupnosti k OC Central. Okolie ponúka množstvo zaujímavých podnikov -Dobrodruh, La Putika, Caffé Trieste, Cukráreň Laurent, Viecha malých vinárov,....

Byt sa predáva zariadený :chladnička, práčka, indukčná platňa, nábytok 

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

 


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore