Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 159

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Predaj - *1000 Realít / Na predaj veľmi vkusne a kvalitne postavený rodinný dom v Modranke, časť LUX

Obec: Trnava - Modranka

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 5

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 230m2

Zastavaná plocha: 140m2

Celková výmera: 609m2

Ostatné: Verejná kanalizácia, Balkón, Terasa, Garáž,

Cena: 324 500 EUR

Popis nehnuteľnosti:

*1000 Realít ponúka na predaj veľmi pekný 9 ročný rodinný dom v Modranke. 

Dom o výmere 230m2, sa nachádza na pozemku o rozlohe 609m2 (šírka 21m, dĺžka 29m). Jedná sa o 9 ročnú stavbu, postavenú z tehly Wienerberger 44cm + zateplenie 5cm minerálna vlna Nobasil, strešná krytina Bramac, omietky Relius 2mm, kombinácia podlahového kúrenia Rehau + radiátory, kvalitná talianska dlažba v kombinácii s parketami Vittex. Toalety značky Geberit, sanita Hansgrohe, nerezové zábradlie, malovka San Marco, interiérové dvere rakúskej výroby Dana, kuchynské linka Hanak, krb značky Spartherm, komín Schiedel 2x, drevené okná 78mm dvojsklo 1,0, časť vonkajších roliet na elektrické ovládanie. Dom má predprípravu na zabudovanie klimatizácie. 

Dispozičné riešenie:

prízemie: vstupná chodba, samostatná (hosťovská) izba, hosťovská kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, kotolňa, garáž, kuchyňa s ostrovom a prechodom do obývacej haly s jedálenským stolom a krbom, z obývacej izby výstup na terasu 

poschodie: tri samostatné spálne, hlavná kúpeľňa so sprchovým kútom, vaňou a WC 

Dom sa nachádza v časti LUX v Modranke, v tichej uličke, na ktorej sa nachádza do 10 domov 

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 232869.

Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore