Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 194

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaVÚBSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Predaj - Kompletná rekonštrukcia, pekný 2 izb. byt, Hospodárska

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Poschodie: 4 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 48m2

Ostatné: Vodovod, Ústredné kúrenie, Balkón,

Cena: 81 500 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame vám pekný 2 - izbový zrekonštruovaný byt vo výbornej lokalite Hospodárska, 4.poschodie s výťahom.

Byt prešiel v roku 2012 rekonštrukciou bytového jadra ,v byte boli vymenené dvere, nová kuchynská linka, plávajúce podlahy.

V izbách sa nachádzajú vstavané skrine . Nové plastové okná.

Dispozícia: 2 izby (1 priestranná samostatná izba + 1 menšia nepriechodná  izba o rozlohe 6 m2) , samostatná kuchyňa, kúpeľňa s WC (murované jadro), balkón.

K bytu prislúcha pivnica.

Výborná lokalita s kompletnou občianskou vybavenosťou s dostatkom zelene, kúsok od centra a železničnej stanici.

Bezproblémové parkovanie.

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292Kontakt na makléra:

Bc. Petra MacháčTEL0915143688MAILpetra.machac@1000realit.sk

Návrat hore