Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 194

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - Slnečný 3 - izbový byt po modernizáciii , Družba

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 8 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 68 m2m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 106 900 €

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít / Ponúkame na predaj 3 izbový slnečný byt po čiastočnej REKONŠTRUKCII typu / BAURING/ vo vyhľadávanej lokalite Družba na Hlbokej ulici.

Byt sa nachádza na 8/8 podlaží v zrekonštruovanom a v zateplenom bytovom dome s novým výťahom.

Dispozičné riešenie: vstupná chodba , kuchyňa, priestranná obývacia izba so vstupom na loggiu, 2 samostatné nepriechodné izby, samostatné WC, kúpelňa s vaňou.

Úžitková plocha bytu je 68 m2 + loggie cca 5 m2 + k bytu prislúcha pivnica.

V byte sú plastové okná, nové interiérové dvere, 2 vstavané skrine, plávajúce podlahy a dlažba.

Byt je orientovaný na 2 svetové strany východ a západ.

Pred bytovým domom je dostatok zelene a parkovacích miest.

Výborná občianska vybavenosť s výborným napojením na obchvat.

Byt sa predáva zariadený a je k dispozícii ihneď.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Bc. Petra MacháčTEL0915143688MAILpetra.machac@1000realit.sk

Návrat hore