Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 158

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - PREDAJ Veľmi pekný 2 –izbový byt s dvoma balkónmi na skok od centra

Obec: Bratislava II - Ružinov - Miletičová

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Orientácia: Východ

Úžitková plocha: 59m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 163 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame Vám na predaj veľmi pekne kompletne zrekonštruovaný 2 –izbový byt, ktorý sa nachádza na hranici Nív a Starého Mesta – na Miletičovej ulici. Byt sa nachádza na 2.np v bytovom dome s výťahom. Bytový dom má nový vchod na čip, ďalšie rekonštrukcie sú už naplánované na budúci rok.

Dispozícia:

Podlahová plocha bytu je 59,09 m2 plus dva balkóny - väčší z kuchyne 5 m2 a menší zo spálne 2 m2. K bytu patrí aj priestranná pivnica.   

Vstupná chodba s roldorom (8,26 m2)

Kuchyňa s jedálenskou časťou (13,25 m2): linka na mieru so vstavanými spotrebičmi – klimatizačná jednotka - vstup na balkón

Spálňa (16,12 m2): roldor – vstup na balkón

Obývačka (16,12 m2)

Kúpeľňa so sprchovým kútom spojená s toaletou (5,34 m2)

Orientácia bytu je na V.

V rámci rekonštrukcie, ktorá prebehla v r. 2012 boli vymenené všetky rozvody vody a odpadu, vrátane elektroinštalácie. Plastové okná sú s vnútornými žalúziami. V byte je plávajúca podlaha v chodbe, obývačke a kuchyni. V spálni sú zrepasované pôvodné drevené parkety, dlažba je v kúpeľni. V byte sú kvalitné drevené interiérové dvere a bezpečnostné vstupné dvere.

Mesačné náklady predstavujú 170 eur.

Byt sa predáva so vstavanými časťami, nábytok je možný po dohode.

Ideálny aj ako investícia na prenájom.

V cene nehnuteľnosti:
• sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
• prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
• sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

 


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore