Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 132

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaotpbankaUniCredit BankVÚBTatraBankaČSOB

Predaj - veľmi vkusný 2 izbový byt s výbornou dostupnosťou do Starého Mesta, vhodný ako štartovací alebo investičný byt

Obec: Bratislava II - Ružinov

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 4. p. /4 p

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 58m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie,

Cena: 137 900 EUR

Popis nehnuteľnosti:

V zastúpení majiteľa ponúkame na predaj veľmi vkusný, priestranný a slnečný 2 - izbový byt bez balkóna, vhodný ako štartovací a investičný byt. 22 ročný byt sa nachádza na 4. poschodí zo štyroch bez výťahu v nadstavbe zatepleného bytového domu, vo vyhľadávanej lokalite na Miletičovej ulici o celkovej výmere 58 m2 ( z toho pivnica o výmere 8 m2).

K bytu prislúcha tiež spoločná komora, ktorá je umiestnená priamo na poschodí a je zdieľaná s jedným susedom. V roku 2016 prebehla rekonštrukcia strechy.

Byt je veľkoryso riešený, dispozične pozostáva z  dvoch  izieb, kuchyne s modernou kuchynskou linkou vyrobenou na mieru so zabudovanými spotrebičmi(umývačka riadu, kombinovaná rúra, plynová varná doska, zabudovaná pračka so sušičkou). Kuchyňa disponuje s veľkým úložným priestorom. Z obývacej izby sa prechádza do spálne. Zo spálne sa vchádza do modernej kúpeľne so sprchovým kútom. Samostatná toaleta sa nachádza  v vstupnej časti bytu. 

V byte sú drevené Euro okná, interiérové žalúzie, veľkoplošné plávajúce podlahy, nové interiérové dvere,  v kúpeľni a na toalete je keramická dlažba, bezpečnostné a protipožiarne vstupné dvere, radiátory s termoregulačnými hlavicami.

Byt sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite Ružinova, v blízkosti trhoviska Miletičová a kúpaliska Delfín. Byt s výbornou občianskou vybavenosťou je vhodný pre klienta, ktorý chce bývať na skok od mesta, tiež je vhodný ako investičná nehnuteľnosť vzhľadom na jeho polohu.

Mesačné prevádzkové náklady pre dve osoby tvoria sumu 140 EUR. Byt je ihneď k dispozícii, je možné ho financovať prostredníctvom HU.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Martin HettešTEL0905 116 205MAILmartin.hettes@1000realit.sk

Návrat hore