Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 159

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankVÚBotpbankaSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Predaj - REZERVOVANÉ na predaj veľký 3 izbový byt v pôvodnom stave v žiadanej lokalite Koniarekova

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav

Úžitková plocha: 75,81m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Balkón,

Cena: 0 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame IBA U NÁS 3 izbový byt veľký v pôvodnom stave vhodný na rekonštrukciu podľa Vašich predstáv. 

Nachádza sa na 7p./7.p vo veľmi žiadanej lokalite Koniarekova.  Úžitková plocha bytu 75,81 m2. K bytu prislúcha murovaná pivnica o rozlohe 2,25 m2 a možnosť prenájmu parkovacieho miesta cca za 50.- eur ročne.

V byte sú vymenené pôvodné okná za plastové so žalúziami a nové bezpečnostné vstupné dvere. Byt má 3 veľké izby a veľkú kuchyňu.

Bytový dom je zateplený, sú zrekonštruované balkóny a bytový dom má úplne novú strechu. V krátkej dobe bude prebiehať kompletná rekonštrukcia bytového domu - nový výťah, schodiste, vstupné dvere. 

Náklady bytu sú 125.- + 30 .- energie...... v nákladoch je započítaný už aj fond opráv, ktorý sa navyšovať nebude.

Výhody tohto bytu

- PÔVODNÝ STAV - výhoda rekonštrukcie podľa vlastných predstáv

- výborná poloha a občianska vybavenosť ( blízkosť KAUFLANDU, TESCA, ARKADIE, škola, škôlka, rýchle napojenie na obchvat)

- bezproblémové parkovanie

- tichá lokalita s MNOŽSTVOM ZELENE

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.Kontakt na makléra:

Mgr. Gabriela KrepsováTEL0907 275 398MAILgabriela.krepsova@1000realit.sk

Návrat hore