Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankVÚBotpbankaSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - Ponúkame na predaj pekný, slnečný 3 - izbový byt s lodžiou v Ružinove

Obec: Bratislava II - Ružinov

Typ reality: 3 izbový byt

Poschodie: 5 - Výťah

Úžitková plocha: 77m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 0 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj pekný, slnečný 3 - izbový byt s lodžiou s orientáciou do menšieho parku vo vyhľadávanej lokalite Ružinova, na ulici Líštie Nivy. Byt s celkovou výmerou 77m2 +6 m2 lodžia sa nachádza na 5. poschodí zo 9 s výťahom v zateplenom bytovom dome s orientáciou na juh a západ.

 

Dispozične pozostáva z 3 samostatných izieb, vstupnej chodby, kúpeľne s vaňou/sprchovým kútom a samostatnej toalety. Priestranná obývacia izba je od kuchyne oddelená modernou presklenou stenou. V kuchyni sa nachádza kvalitná drevená kuchynská linka so zabudovanými spotrebičmi (umývačka riadu, kombinovaná elektrická a teplovzdušná rúra, elektrická varná doska). Vo vstupnej chodbe sa nachádza veľký rolldoor, ktorý zabezpečuje dostatok úložného priestoru.

 

Vo všetkých izbách sú drevené podlahy, v chodbe, kuchyni, kúpeľni a na toalete sa nachádza keramická dlažba, okna s interiérovými žalúziami sú plastové, trojkomorové. Lodžia je zasklená.

 

Poloha bytu s výbornou dostupnosťou do centra mesta je veľkou výhodou, v okolí bytu sa nachádza kompletná občianska vybavenosť.

 

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Martin HettešTEL0905 116 205MAILmartin.hettes@1000realit.sk

Návrat hore