Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - zabehnutý penzión v Bojniciach

Obec: Bojnice

Typ reality: Hotel, penzión

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Celková výmera: 1828m2

Cena: 310 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj zabehnutý, plne funkčný penzión v kúpelnom meste Bojnice. Toto úžasné mesto poskytuje návštevníkom skoro všetko čo je potrebné na niekoľkodňový oddych. Sú tu vyhľadávané kúpele, zámok, kúpalisko, zoologická záhrada, výhliadková veža (neďaleko penziónu) …..

Penzión je postavený na pozemku 1 828 m2, v nádhernom prostredí na kopci pod horou čo zabezpečuje úžasný výhľad na celé mesto.

Súčasťou penziónu je plnefunkčná kuchyňa a jedáleň s barom (kapacita 32 – 40 miest).

Penzión disponuje 22 pevnými lôžkami s možnosťou 15tich prísteliek.

Bližší popis nehnuteľnosti so zastavanou plochou 243 m2:

- na prízemí budovy sa nachádza recepcia, práčovňa a sklad prádla, kuchyňa, sklad potravín, zamestnanecké WC so sprchou, jedáleň, vstupná hala s WC ženy a muži, sklad upratovačka, apartmán (obývačka s dvomi menšími spálňami pre 4 – 6 osôb, WC so sprchou) a ďalšia izba s WC a sprchou (dvojposteľová)

- na poschodí sa nachádzajú dva apartmány – v každom obývačka s dvomi WC a sprchami a na poschodí 3 spálne (kapacita od 5 – 10 osôb), dve izby – každá izba je trojposteľová s prístelkou a WC so sprchou.

Pred všetkými 4 izbami je veľká terasa s krásnym výhľadom.

Poloha penziónu zabezpečuje ľahkú dosažiteľnosť turistických chodníkov a v blízkosti sa nachádza veľké množstvo možností využitia voľného času.

V cene nehnuteľnosti:

» sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,

» sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore