Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 158

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankSlovenská sporiteľňaVÚBotpbankaTatraBankaČSOB

Predaj - Dvojpodlažný rodinný dom 198 m2 + garáž, Kompletná Rekonštrukcia, Sereď

Obec: Sereď

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 6+1

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 198m2

Celková výmera: 276m2

Ostatné: Verejná kanalizácia, ÚK + Lokálne vykurovanie, Balkón, Terasa, Garáž,

Cena: 168 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít / Ponúkame Vám na predaj 6 izbový dvojpodlažný rodinný dom v tichej uličke v radovej zástavbe v časti v meste Sereď /časť Stredný Čepeň/.

Dom bol postavený v roku 2008, nachádza sa na peknom pozemku o výmere 274 m2 s úžitkovou plochou 198 m2 + garáž pre dve autá.

Pred časom prešiel dom rekonštrukciou pri ktorej boli vymenené plastové okná  s izolačným trojsklom, komplet menené rozvody elektriny, nová garážová brána, vchodové dvere a schodisko, nové stierky a malovky.

Dispozičné riešenie: 1. podlažie: vstupná chodba, hosťovského WC,kuchyne s komorou, samostatnej izby a priestrannej obývacej izby zo schodiskom,krbom a vstupom na terasu.                 

                                       2. podlažie: 4 samostatné nepriechodné izby, priestranná kúpelňa s WC, technická miestnosť s práčovňou.

S technickej miestnosti je vstup na povalu nad garážou /môže slúžiť ako odkladací priestor/ a vstup na povalu nad domom.

Ohrev vody a kúrenie je zabezpečené plynovým kotlom IMERGAS s termostatom.

Dom je zateplený s fasádou a napojený na všetky IS, predáva v štádiu HOLODOM.

V cene nehnuteľnosti majitelia  nechávajú komplet novú veľkoformátovú dlažbu do celého domu a interiérové dvere zo zárubňami.

Dom je čiastočné podpivničený.

Treba vidieť!

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Ing. Denis MacháčTEL0948 730 130MAILdenis.machac@1000realit.sk

Návrat hore