Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 158

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Predaj - EXKLUZÍVNE Veľmi pekný 3-izbový byt s loggiou - 74 m2, Karlova Ves –Dlhé diely

Obec: Bratislava IV - Karlova Ves - Pribišova

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 3 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 74m2

Ostatné: Loggia,

Cena: 145 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Hľadáte ideálne bývanie pre rodinu, do ktorého sa stačí len nasťahovať? Ponúkame Vám kompletne a veľmi vkusne zrekonštruovaný 3-izbový byt o výmere 74 m2 s loggiou, ktorý sa nachádza na ideálnom 3. poschodí v obľúbenej lokalite Dlhé diely na Pribišovej ulici.

V rámci rekonštrukcie prebehla výmena plastových okien a elektrických rozvodov, podláh, obkladov a interiérových dverí. Použité boli kvalitné nadčasové materiály plus sa otvorila dispozícia medzi vstupnou halou, obývačkou a kuchyňou.

Dispozícia:

Vstupná hala (10,55 m2) je priestranná, vybavená vstavanou skriňou. Z nej sa prechádza do oboch izieb – manželskej spálne (12,45 m2) i detskej izby (11,96 m2). Pre vytvorenie otvorenej dispozície majitelia nevyužili interiérové dvere z haly do obývačky (19,14 m2). Obývacia miestnosť je srdcom bytu, s výbornou atmosférou aj vďaka krbu na biopalivo. Z nej plynule prechádza do kuchyne (10,53 m2) vybavenej linkou so spotrebičmi i jedálenským kútom. Z tejto miestnosti je aj vstup na loggiu (3,47 m). Kúpeľňa (3,10 m2) je vybavená rohovou vaňou, oddelená od toalety (1,05 m2). K bytu prislúcha aj pivnica (1,67 m2).

Bytový dom prešiel čiastočnou rekonštrukciou, najväčší zásah v podobe zatepľovania a novej fasády je naplánovaný a už schválený na budúci rok. Mesačné náklady, ktoré predstavujú 170 eur pre dve osoby sa už nebudú navyšovať.

V cene nehnuteľnosti:
• sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
• prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
• sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore