Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 158

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaotpbankaVÚBUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - Príjemný, 1 - izbový byt s balkónom

Obec: Bratislava II - Podunajské Biskupice - Podunajská

Typ reality: 1 izbový byt

Poschodie: 3.p / 3. p

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 33m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 85 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj tichý a priestranný 1-izbový byt na Podunajskej ulici v P. Biskupiciach. Tehlový bytový dom kolaudovaný v roku 2003 je situovaný v lokalite plnej zelene, pri Malom Dunaji.
V byte sú plastové okná s vnútornými žalúziami a so sieťkami, rohová kuchynská linka so zabudovanými spotrebičmi, výstup na balkón je z kuchynskej časti bytu. V kúpeľni spojenej s toaletou je vaňa.
Byt je orientovaný do tichého dvora s príjemným výhľadom.

3.p. / 3.p. bez výťahu

Lokalita s výbornou občianskou vybavenosťou:
- obchody (Lidl, DM, Billa, Tesco, Kaufland) a reštaurácie,
- základné a materské školy, ihriská,
- MHD,
- športovo - relaxačné možnosti (cyklotrasa, promenáda pri Malom Dunaji, lesopark)

Vhodný aj ako investícia na prenájom = nízke mesačné náklady.
Byt je kúpou voľný.

V cene nehnuteľnosti:
- kompletný právny servis - vyhotovenie zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností)
- asistencia a pomoc pri každom z krokov k úspešnému a bezpečnému prevodu nehnuteľnosti
- prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa
- garancia získania a vybavenia najvýhodnejšieho Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Pre ďalšie informácie kontaktujte makléra


Kontakt na makléra:

Ing. Zuzana ŠebestováTEL0905 111 621MAILzuzana.sebestova@1000realit.sk

Návrat hore