Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaUniCredit BankVÚBSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - Svetlý 2,5izb byt, pôvodný stav, lodžia, Sibírska ulica v lukratívnej časti Nového Mesta

Obec: Bratislava III - Nové Mesto - Sibírska

Typ reality: 2 izbový byt

Cena: 150 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj 2, 5 izbový byt v pôvodnom stave s balkónom a lodžiov vo výbornej lokalite na Sibírskej ulici.  Byt o rozlohe 61, 5m2 sa nachádza na 1/ 5 poschodí v zateplenom bytovom dome. Byt je vhodný na prerobenie podľa vlastných predstav nového majiteľa.

Dispozícia pozostáva z priestranej vstupnej chodby, z ktorej sa vchádza do dvoch izieb a samostatnej toalety a kúpeľne, obývacia izba je priechodná vstupuje sa z nej do kuchyne a priestranej  spálne zo výstup do lodžie z kuchyne je výstup na balkón.

Jedná sa o lukratívnu polohu vzhľadom ku vzdialenosti do centra mesta a zároveň dobrá dostupnosť na všetky smery mesta. Zastávka MHD a električky sa nachádza vo vzdialenosti cca 5 mím, 15 min chôdzou sa nachádza  OC POLUS. Občiansku vybavenosť tvoria potraviny, základná škola, škôlka.

V cene nehnuteľnosti:
- kompletný právny servis - vyhotovenie zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností)
- asistencia a pomoc pri každom z krokov k úspešnému a bezpečnému prevodu nehnuteľnosti
- prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa
- garancia získania a vybavenia najvýhodnejšieho Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Pre ďalšie informácie kontaktujte makléra


Kontakt na makléra:

Martin HettešTEL0905 116 205MAILmartin.hettes@1000realit.sk  Návrat hore