Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankVÚBSlovenská sporiteľňaotpbankaTatraBankaČSOB

Predaj - Rezervovaný* Zariadený štartovací 1 izbový byt v zateplenom bytovom dome na Beethovenovej ulici v príjemnej časti Trnavy

Obec: Trnava

Typ reality: 1 izbový byt

Poschodie: 3/3

Orientácia: Západ

Úžitková plocha: 28m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia,

Cena: 0 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 realít Vám ponúka na predaj 1 izbový byt ( bauring) na ulici Ludvika van Beethovena, v príjemnej časti Trnavy na sídlisku Prednádražie.

Obytná plocha bytu je 28 m2 + 1,6 m2 pivnica, je situovaný na poschodí 3/3 zatepleného bytového domu s hrejivou západnou orientáciou.

Dispozícia bytu - vstupná chodba so vstavanou skriňou, kúpeľňa s vaňou, umývadlom a toaletou, obývacia izba spolu so spacou časťou a z hlavnej izby sa vchádza do kuchyne.

Byt je po modernizácií, v rámci ktorej boli vymenené plávajúce podlahy, dlažba, stierky, maľovky, obklady, sanita, kuchynská linka so spotrebičmi, vstavaná skriňa, bezpečnostné dvere, plastové okná s interiérovými žalúziami.

K bytu prislúcha pivnica, ktorá sa nachádza v suteréne bytového domu.

Mesačné prevádzkové náklady na bývanie sú cca 80,- Eur.

Byt sa predáva zariadený, tak ako je na fotografiách.

Byt sa nachádza v kľudnej lokalite plnej zelene s dostatkom miest pre parkovanie. V okolí sa nachádza veľmi dobrá občianska vybavenosť - ZŠ, MŠ, MHD, nákupné možnosti, v blízkosti cca 10 minút pešou chôdzou železničná a autobusová stanica.

 V cene nehnuteľnosti:

  •  sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Kristína ŠimončičováTEL0948 470 288MAILkristina.simoncicova@1000realit.sk

Návrat hore