Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBČSOBTatraBanka

Predaj - 7- izbový rodinný (DVOJ) dom s bazénom, garážou, drevárňou, parkovacím miestom, zasadený v prekrásnej prírode Kremnických vrchov v obci Horný Turček

Obec: Horný Turček

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 7

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 323m2

Celková výmera: 1466m2

Ostatné: Studňa a vodovod, ÚK + Lokálne vykurovanie,

Cena: 209 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj priestranný 7-izbový rodinný (DVOJ) dom zasadený v prekrásnej prírode Kremnických vrchov v pramennej oblasti potoka Turiec v podhorskej obci Horný Turček. Juhozápadnou časťou obce prechádza cesta I/65 Martina do KremniceNajstaršie kúpeľné mesto Slovenska, Turčianske Teplice sú vzdialené od obce 15 km, od slobodného kráľovského banského mesta Kremnice 9,5 km  (Mestský hrad v Kremnici - národná kultúrna pamiatka, najstaršia do dnes existujúca mincovňa na svete), od lyžiarskeho strediska Ski Krahule 9 km a od rýchlostnej cesty R1 18 km.  Okolie ponúka výborné podmienky pre hubárčenie, turistiku a cyklotrasy, v blízkosti domu sa nachádza vodná nádrž Turček. 

Bazén so solárnym ohrevom, tepelným čerpadlom a protiprúdom, garáž s diaľkovým ovládaním, altánok a vonkajší krb, dreváreň a vlastné parkovanie pre dve autá. To všetko je Vám k dispozícii.

Nehnuteľnosť, ktorá pôvodne pozostáva z dvoch domov prepojených verandou orientovanou do hory má výmeru 323 m2. Rozprestiera sa na nádhernou svahovitom pozemku s výmerou 1196 m2 + 270 m2 tvorí dreváreň s parkoviskom pre dve autá. Na pozemku, ktorý je zasadený pod horou sa nachádza bazén so solárnym ohrevom, tepelným čerpadlom a protiprúdom, altánok s vonkajším krbom, garáž s diaľkovým ovládaním. Hranicu pozemku lemuje rieka Turček, ktorá dokonale vytvára prostredie na relax, regeneráciu  a chalupárčenie. Na pozemku je vlastná studňa.

Prvú časť kamenného domu tvoria v prízemnej časti predsieň s výstupom na povalu, 2 neprechodné miestnosti (obývačka s krbom s rozvodmi teplovzduchu do podkrovných miestností a izba), kuchyňa s murovanou pecou, špajza, kúpeľňa s bidetom, umývadlom a vaňou s masážnymi tryskami je prepojená s toaletou. V kúpeľni je podlahové kúrenie a 2 radiátory. V hornej časti sa nachádza predsieň, dve miestnosti vykurované elektrickými radiátormi a výduchmi teplovzduchu z krbu v obývačke na prízemí. V izbách a kuchyni sú drevené stropy s hradmi. 

Druhá časť domu je tvorená kuchyňou, pracovňou, spálňou, priestrannou dennou časťou ktorá slúži ako obývačka, predsieňou s druhým vstupom do domu s plastovými dverami, toaletou. Predsieň, ktorá  je orientovaná do dvora s nádherným výhľadom na horu a potok je využívaná na trávenie príjemných chvíľ pri káve. V kuchyni sa nachádza sprchový kút.

Dom je centrálne vykurovaný kotlom na tuhé palivo, ktorý sa nachádza v technickej miestnosti spolu s elektrickým zásobníkom na TÚV prepínateľným na ohrev tuhým palivom. Nehnuteľnosť je možné využívať okrem trvalého bývania na prenajímanie.

Dom prešiel v roku 2010 modernizáciou (elektrické rozvody a  rozvody vody) V dome sú plastové okná, 2x plastové vstupné dvere, kombinované podlahy (dlažba, plávajúca podlaha, linoleum). Vnútorné priečky sú z tehly, deliace priečky sú kamenné. Strechu tvorí škridla (strešné hrady a laty sú modernizované), medzihradná izolácia je z fúkanej minerálnej vlny s hrúbkou  18 cm. V drevárni, ktorá bola v roku 1990 kolaudovaná je privedená elektrina. V dome je prípojka na 220 aj 380 V, je napojený na obecnú kanalizáciu.  Na pozemok je privedený plyn.  Dom je z časti podpivničený (cca 40 m2).  Na dvore sú vybudované záhradné chodníky, v záhrade sa nachádzajú dreviny (slivky, hruška, lieska, ríbezle). Mesačné prevádzkové náklady pre 2 osoby sú 120 EUR.

V dedine sa nachádzaj pošta, materská škola, potraviny COOP Jednota, večierka, predajňa nábytku, kaderníctvo, pohostinstvo. V Žiari nad Hronom vzdialenom od 26 km od obce je kompletná občianska vybavenosť. 

 

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore