Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBČSOBTatraBanka

Predaj - moderný samostatne stojaci rozostavaný rodinný dom v 4 - izbovom prevedení Vás osloví svojou dispozíciou

Obec: Trnava

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 4

Poschodie: prízemný

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 101,7m2

Zastavaná plocha: 132m2

Celková výmera: 371m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Terasa,

Cena: 140 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Výnimočné bývanie v modernom rozostavanom rodinnom dome v 4-izbovom prevedení vám poskytne atraktívne prostredie novovytvorenej štvrte v Trnave v lokalite Za traťou v prostredí s nádhernou scenériou Malých Karpát. 

Samostatne stojaci dom, ktorý vás osloví praktickou dispozíciou je určený pre ľudí, ktorí ocenia výhody vlastného domu s pozemkom v blízkosti zóny s lesoparkom a zároveň s rýchlym prístupom do mesta a vynikajúcim napojením na mestskú infraštruktúru. 

Ponúkaná nehnuteľnosť s úžitkovou plochou 101,70 m2 sa nachádza na rovinatom pozemku s výmerou 371 m2, s plochou pre vonkajšiu terasu orientovanú do záhrady. Architektonické riešenie využíva merítkovo prijateľné výrazové prostriedky tak, aby objekt spolu dotváral budúcu novo zrealizovanú zástavbu rodinných domov v danej lokalite. Používa prírodné stavebné materiály, drevo, hladké omietky, sklo, kov a betónové dlažby.

Praktická dispozícia, ktorá pozostáva zo štyroch izieb umožňuje využívať priestor naplno. Dômyselné umiestnenie okien a výborná dispozícia vytvárajú pocit vzdušnosti, priestrannosti a útulnosti.

Hlavný vstup do domu je orientovaný z čelenej uličnej strany cez vkusné vonkajšie dvere. Za srdce nehnuteľnosti považujeme priestrannú svetlú obývaciu miestnosť spojenú s praktickou kuchynskou a jedálenskou časťou, ktorá spolu s priľahlými chodbami tvorí veľkopriestor, ktorý má kontakt ako so záhradnou časťou tak s uličným priestorom.

Moderná dispozícia okrem obývacej časti zahŕňa tri spálne, samostatnú toaletu, kúpeľňu s wc a vstupom pre šatník a priestorom na osadenie plynového kotla. Detská izba je orientovaná do ulice. Do záhrady je orientovaná spálňa rodičov a druhá detská izba. Na pozemku sú vytvorené dve parkovacie státia priamo napojené na jestvujúcu cestu.

Rozostavaný rodinný dom s projektovou dokumentáciou v cene ponúka moderný komfort bývania pri skvelom pomere kvality, ceny a rozlohy. Aktuálna hrubá stavba sa nachádza v stave zatepleného rodinného domu, má vonkajšiu fasádu bez štruktúry, plastové okná nemeckej výroby s izolačným trojsklom, parapety. Na stavbe je zrealizovaná predpríprava na exteriérové žalúzie a strecha je pokrytá fóliou FATRAFOL.

Stavba je inšpirovaná modernými trendami po vizuálnej i technickej stránke s dôrazom na praktickosť a energetickú úsporu. Táto kombinácia zaručene uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Samozrejmosťou je možnosť dokončenia na „kľúč“ v zmysle preferencií klienta do štandardu s prepočtom konečnej ceny do 168 000 EUR.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore