Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 159

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaVÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - príjemný štartovací 1 izbový byt na sídlisku Prednádražie v Trnave

Obec: Trnava

Typ reality: 1 izbový byt

Počet izieb: 1

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 30m2

Cena: 69 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj príjemný štartovací 1 izbový byt na Beethovenovej ulici (sídlisko Prednádražie) v Trnave.

Byt s výmerou 30 sa nachádza na 4. poschodí v 8 poschodovom zateplenom dome.

Byt prešiel pred 6 rokmi rekonštrukciou, pri ktorej boli vymenené plávajúce podlahy, keramická dlažba v predsieni, murované jadro, boli vymenené plastové okná, dvere na kúpeľni, elektroinštalácia v kuchyni kde bola osadená kuchynská linka na mieru. Celý byt je vystierkovaný.

Dispozícia bytu:

- vstupná chodba s úložným priestorom,

- obývacia izba so spacím priestorom ,

- kuchyňa s elektrickým sporákom,

- kúpeľňa s vaňou a WC.

K bytu prislúcha pivnica.

Byt je situovaný vo vyhľadávanej, kľudnej lokalite plnej zelene.V blízkom okolí sa nachádza kompletná občianska vybavenosť – školy, potraviny, reštaurácia, detské ihrisko, nákupné centrum MAX.

V cene nehnuteľnosti:

» sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,

» prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,

» sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore