Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 116

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBotpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - Rezervovaný* Slnečný 4-izbový byt s príjemnou atmosférou v prostredí so zeleňou

Obec: Trnava

Typ reality: 4 izbový byt

Počet izieb: 4

Poschodie: 2.

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 74m2

Ostatné: Vodovod, Lokálne vykurovanie, Loggia,

Cena: 110 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

VO VÝHRADNEJ PONUKE 1000 REALÍT

Tento priestranný 4-izbový byt sa nachádza v príjemnom prostredí so zeleňou v obľúbenej časti Trnavy - Prednádražie v 4. podlažnom zateplenom bytovom dome bez výťahu. Nachádza sa na ideálnom 2. poschodí /Gejzu Dusíka/.

V tomto byte sa o dostatok denného svetla nemusíte obávať, je orientovaný na SV a JZ, byt je po celý deň príjemne presvetlený.

Byt je v zachovalom pôvodnom stave a prešiel čiastočnou rekonštrukciou - výmena okien za plastové a murované jadro.

Dispozícia bytu:

Vstupná chodba s odkladacím priestorom na kabáty po pravej ruke pokračuje priestrannou kuchyňou s jedálenskou časťou a výstupom na zasklenenú loggiu. Ďalej na kuchyňu naväzuje priestranná obývacia izba. Po ľavej ruke chodby sa nachádza ďalšia chodba, kde je umiestnená skriňa pre dostatok úložného priestoru. Z chodby sa potom prechádza do troch samostatných izieb, samostatnej toalety a kúpeľne s vaňou. 

Parkovanie pred bytovým domom je bezproblémové.

Byt je k dispozícii podľa potrieb kupujúceho a dohody.

V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času, ktoré sú zárukou vysokého pohodlia bývania:

Park Janka Kráľa plný zelene, lesopark Kamenný mlyn s kúpaliskom, novo-vystavené detské ihrisko a cvičisko, zdravotné stredisko, potraviny, ZOC MAX, autobusová a vlaková stanica, MHD zastávka, ZŠ Kornela Mahra a mnoho ďalšieho v pešej blízkosti.

Pozrieť ponuke na zub detailne a získať podrobné informácie je kľúčové pre utvorenie celistvého obrazu. Kontaktujte ma kedykoľvek a stretnúť sa môžeme už dnes.

Barbora Némethy | 0915 081 075 | barbora.nemethy@1000realit.sk


Kontakt na makléra:

Barbora NémethyTEL0915 081 075MAILbarbora.nemethy@1000realit.sk

Návrat hore