Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 116

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaotpbankaTatraBankaČSOB

Predaj - PREDANÉ ! 2 IZB. BYT V PÔVODNOM STAVE NA JIRÁSKOVEJ UL. TRNAVA

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 4p./7p. - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav

Úžitková plocha: 51 m2m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 72 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Na kreatívneho kupujúceho, ktorý chce mať byt podľa svojich vlastných predstáv čaká pekný 2 izbový byt v pôvodnom stave v tichej lokalite so zeleňou, na Jiráskovej ulici v Trnave. 

Byt sa nachádza v zateplenej bytovke na 4p./7.p

Dispozícia bytu:

Byt pozostáva z veľkej vstupnej chodby a dvoch samostatných presvetlených izieb, kuchyne, kúpelne a samostatného WC.

Byt je orientovaný na dve svetové strany východ a západ.

K bytu prislúcha pivnica, ktorá sa nachádza v suteréne bytového domu. 

Výborná poloha bytu s dostatkom parkovacích miest, v blízkosti sa nachádzajú potraviny, základná škola, MHD, obchvat Trnava - Juh

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Mgr. Gabriela KrepsováTEL0907 275 398MAILgabriela.krepsova@1000realit.sk

Návrat hore