Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Predaj - Rezervovaný* kompletne zariadený príjemný 3 izbový byt s lodžiou vo vyhľadávanej lokalite obklopený zeleňou/ako bonus zariadenie v cene bytu

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 3. p./ 4. p

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 68m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 110 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Vo výhradnom zastúpení majiteľa ponúkame na predaj  3 izbový byt  s lodžiou, ideálny pre mladé rodiny alebo pre pár, ktorí hľadajú príjemné vkusné bývanie na úrovni s dobrou dispozíciou a verejným parkovaním za rozumnú cenu. Nový majiteľ nájde v tomto byte absolútny kľud od ruchu mesta v prostredí obklopený množstvom zelene. 

Zariadený byt  disponuje  podlahovou výmerou 68 m2 ( 2,25 m2 pivnica v podlahovej ploche),  nachádza sa  na 4. podlaží z piatich bez výťahu v zateplenom bytovom dome vo veľmi slušnom vchode na ulici Gejzu Dusíka, časť Prednádražie I..  Vstupná chodba prirodzene oddeľuje dennú časť od nočnej.

V nočnej časti sú dve nepriechodné spálne, samostatná toaleta a kúpeľňa s vaňou. V dennej časti sa nachádza priestranná kuchyňa s výstupom na hlbokú lodžiu a obývačka.  Prepojenie týchto častí vytvára dojem dokonale otvoreného a vzdušného priestoru. 

Byt prešiel v roku 2012 rekonštrukciou v rámci ktorej boli menené elektrické rozvody v kuchyni, obývačke, chodbe a kúpeľni, plastové okná s interiérovými žalúziami a sieťkami proti hmyzu, interiérové dvere, veľkoplošné plávajúce podlahy v obývačke, chodbe, kuchyni. V izbách sú pôvodné udržiavané drevené parkety. V rámci rekonštrukcie boli znižované stropy, v obývacej izbe kuchyni a na chodbe. V obývačke je estetický strop  s podsvietením. Vkusné elegantné tapety dodávajú bytu výbornú energiu. V byte sú protipožiarne bezpečnostné dvere.

K bytu prislúcha murovaná pivnica s pevnými dverami. V byte ako bonus zostáva kompletné zariadenie obývacej izby, TV,  zariadenie a vybavenie kuchyne, stolík, stoličky, chladnička, v spálni manželská posteľ, vstavaná skriňa, zostava skriniek, v ďalšej izbe úložný priestor v sektorovej skrini, komoda a posteľ. Prevádzkové mesačné náklady tvoria FO vo výške 45 EUR a zálohové platby vo výške 45 EUR / osoba.

Lokalita je známa výbornou občianskou vybavenosťou. V pešej vzdialenosti sa nachádzajú obchodné centrum MAX, kaviarne, reštaurácia, množstvo bánk (SLSP, a.s., ČSOB, a.s., Primabanka, a.s.), lekárne, zdravotné zariadenia, obchody, športoviská, školy, škôlky. Pešia dostupnosť na vlakovú a autobusovú stanicu  je cca 10 min, do mesta 20 min.  V bezprostrednej blízkosti bytového domu je novovybudované detské ihrisko. Sídlisko Prednádražie je známe množstvom zelene, Parkom Janka Kráľa s cyklistickou trasou napojenou do Kamenného mlyna, ktorý ponúka pokoj a relax po pracovnom týždni.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

  


Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore