Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 120

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBotpbankaČSOBTatraBanka

Predaj - PREDAJ Ideálny na rekonštrukciu: 2-izbový tehlový byt s francúzskym balkónom v pôvodnom stave

Obec: Bratislava III - Rača - Cyprichová

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 1/4

Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav

Úžitková plocha: 53,5m2

Cena: 113 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ak hľadáte byt, ktorý si môžete zrekonštruovať podľa vlastných predstáv, ste na správnej adrese! Ponúkame Vám na predaj 2-izbový tehlový byt s výmerou 53,5 m2 s veľkou kuchyňou, obývačkou s francúzskym balkónom, spálňou a kúpeľňou prepojenou s toaletou.

Tento byt sa nachádza na 1. poschodí (pod ním prízemie) na Cyprichovej ulici v Rači – Krasňanoch. Lokalita je známa množstvom zelene, blízkosťou vinohradov a Malých Karpát. Parkovanie je bezproblémové a tí, ktorí nemajú auto, ocenia skvelé napojenie na MHD vrátane električiek.

Bytový dom je pred plánovanou rekonštrukciou, v rámci ktorej sa nadstaví ešte jedno poschodie a stavba dostane novú fasádu a zmodernizovanie spoločných priestorov.  

Benefitom sú aj nízke mesačné náklady do 100 eur a prípojka na komín umožňujúca mať krb v obývačke.

Ilustračné foto zodpovedá pôdorysu bytu a predstavuje vizualizáciu po rekonštrukcii.

V cene nehnuteľnosti:
• sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
• prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
• sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

     

 


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore