Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 132

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - Predaj krásneho rodinného domu v Limbachu s bazénom

Obec: Limbach

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 5+1

Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav

Úžitková plocha: 280m2

Celková výmera: 470m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Balkón, Terasa, Garáž,

Cena: 355 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000realit,s.r.o. Exkluzívne naša realitná kancelária ponúka na predaj veľmi pekný, udržiavaný 5 +1 izbový rodinný dom s bazénom v centre obce Limbach.Dom s celkovou úžitkovou plochou 280m2 sa nachádza na pozemku s rozlohou 470m2.

Dispozičné riešenie:

1NP: 

-vstupná chodba + murovaný šatník

- priestranná  kuchyňa s  jedálňou a špajzou

- obývačka

-zimná záhrada

- kúpeľňa -vaňa + WC

- schodisko na poschodie a do suterénu

2NP:

- 4x spálňa

- 2x kúpeľňa s vaňou, sprchovým kútom a WC

V kuchyni je na mieru robená drevená kuchynská linka- dub, so zabudovanými spotrebičmi-plynový sporák, el. rúra, digestor, umývačka riadu, chladnička. Z kuchyne je možnosť vstupu na terasu.

Obývačka je veľmi priestranná, dokonale presvetlená s možnosťou vstupu na terasu. Súčasť obývačky je zimná záhrada.

Na poschodí sa nachádzajú 4 spálne. K hlavnej spálni patri kúpeľňa. Ďaľšie tri spálne majú spoločnú kúpeľňu na poschodí.

Suterén: garáž, kotolňa, miestnosť na saunu, veľká miestnosť s odkladacím priestorom a ďaľšia miestnosť s možnosťou bývania.

Záhrada je krásna udržiavaná s množstvom okrasných rastlín s automatickým zavlažovaním. Na záhrade sa nachádza železobetonový bazén o rozlohe 9x3,5m.

Dom je postavený z tehly, čiastočne zateplený, podpivničený. Okná drevené eurookná s exteriérovými žalúziami na el. pohon. Dlážky drevené parkety - dub, kuchyňa, chodba ,kúpeľňa dlažba, schodisko drevené -dub.. Kúrenie ústredné, v kúpelni aj podlahové. Dom je napojený na alarm a všetky IS.

Vstupná kovaná brána je na diaľkové ovládanie. Plot je kombinovaný s  kameňmi. Garáž na 1 auto, brána na diaľkové ovládanie. Pred domom možnosť parkovania až pre 3 autá.

Dom je veľmi pekný, útulný, udržiavaný. Záhrada poskytuje maximálne súkromie.Pri záhrade preteká menší potôčik. Nábytok je možné odkúpiť po dohode s majiteľmi. 

MOZNOST VIDEOOBHLIADKY:

https://www.youtube.com/watch?v=7LJ2c77eRB4&feature=youtu.be

Možnosť nasťahovanie november-december 2019.

V cene nehnuteľnosti:
- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Natália OškerováTEL0902231542MAILnatalia.oskerova@1000realit.sk

Návrat hore