Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 120

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaUniCredit BankotpbankaVÚBČSOBTatraBanka

Predaj - IBA U NÁS / 3 izbový Bauring s komorou 68 m2 + 5,4 m2 loggia, Poštová ulica, Čiastočná rekonštrukcia

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3+1

Poschodie: 6/8 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 68m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 111 200 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít / EXKLUZÍVNE IBA U NÁS/ Ponúkame na predaj slnečný 3 izbový byt typu bauring s komorou vo vyhľadávanej lokalite na Poštovej ulici v Trnave.

Byt sa nachádza v zateplenom bytovom dome s novým výťahom na ideálnom 6 podlaží s výťahom.

Dispozičné riešenie: vstupná chodba, komora, samostatná kuchyňa s oknom, priestranná obývacia izba so vstupom na loggiu, 2 samostatné nepriechodné izby, samostatné WC, kúpelňa s oknom.

Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou : malovky, novšia kuchyňa, plastové okná, sanita, obklady, dlažby.

K bytu o rozlohe 68 m2 prislúcha veľká lodžia cca. 5,4 m2 a pivnica.

Náklady na bývanie cca 120 EUR.

V okolí je výborná občianska vybavenosť s napojením na obchvat a dostatok parkovacích miest a zelene.

Treba vidieť!

K dispozícii ihneď.

V cene nehnuteľnosti:
- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Ing. Denis MacháčTEL0948 730 130MAILdenis.machac@1000realit.sk

Návrat hore