Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 140

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBotpbankaUniCredit BankSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Predaj - priestranný 3 izbový byt s lodžiou po čiastočnej rekonštrukcii v tichej lokalite neďaleko centra / Líščie Nivy

Obec: Bratislava II - Ružinov

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 3. / 12. - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 83m2

Zastavaná plocha: 77m2

Ostatné: Loggia,

Cena: 185 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Chcete bývať na skok do mesta a zároveň v tichej lokalite Ružinova s parkom s dostatkom zelene a detským ihriskom?

Máme pre vás priestranný 3 izbový byt po čiastočnej rekonštrukcii o výmere 77 m2 plus 6 m2 lodžia vo vyhľadávanej lokalite Ružinova - Líščie Nivy.

Byt si prerobíte podľa svojich predstáv, lokalitu nezmeníte ! Medzi veľké výhody lokality patrí tiché prostredie s vynikajúcou občianskou vybavenosťou neďaleko centra mesta. V blízkosti bytu sa nachádza park, Štrkovecké jazero je dostupné peši za 10 minút. 

Byt sa nachádza na 3 poschodí v kompletne zrekonštruovanom bytovom dome s novým elektronicky ovládaným výťahom.

Byt prešiel v roku 2019 čiastočnou rekonštrukciou bytového jadra (kúpeľňa a WC), nová kuchynská linka, parkety a dlažby, interiérové dvere, bola kompletne vymenená elektrika. Okná, steny a radiátory sú pôvodné.

Dispozične je byt riešený priestrannou vstupnou chodbou (9 m2), kuchyňou (12 m2), ktorá sa dá spojiť s obývacou izbou (21 m2) a vznikne mimoriadne priestranná denná časť o výmere 33 m2. Byt má 2 samostatné izby (12 m2 a 15 m2). Kúpeľňa a WC prešli kompletnou rekonštrukciou v roku 2019 a sú spojené (4 m2).

Provízia RK je započítaná v cene 185 000 EUR.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore