Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 140

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBotpbankaUniCredit BankSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - IBA U NÁS / Ponúkame na predaj slnečný 2 izbový byt s lodžiou v 12 ročnej bytovke

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Úžitková plocha: 53m2

Zastavaná plocha: 49m2

Ostatné: Loggia,

Cena: 98 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

IBA U NÁS / Ponúkame na predaj slnečný 2 izbový byt s lodžiou v 12 ročnej bytovke s výťahom.

Byt sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite na ulici B. Smetanu v Trnave hneď vedľa parku.

Nový majiteľ nájde v tejto lokalite pokoj a príjemné bývanie ďaleko od ruchu mesta. V okolí domu je množstvom zelene a veľa odpočinkových zón pre malých a aj dospelých. Pri dome je úplne bezproblémové parkovanie.

Celková rozloha bytu je cca 49 m2 plus 4 m2 lodžia.
Byt je situovaný na 6. poschodí zo 6. s novým výťahom.

Dispozičné riešenie: vstupná chodba, samostatná kúpelňa s vaňou, oddelené WC, spálňa, priestranná kuchyňa spojená s obývacou izbou.

Lokalita je známa výbornou občianskou vybavenosťou. V pešej vzdialenosti sa nachádzajú obchodné centrum MAX, kaviarne, reštaurácia, množstvo bánk, lekárne, zdravotné zariadenia, obchody, športoviská, školy, škôlky.

Výborná dostupnosť na vlakovú a autobusovú stanicu je cca 6 min, do mesta 15 min.

Sídlisko Prednádražie je známe množstvom zelene, Parkom Janka Kráľa s cyklistickou trasou napojenou do Kamenného mlyna, ktorý ponúka pokoj a relax po pracovnom týždni.


Obhliadky možné 7 dní v týždni.Byt treba vidieť, aby ste si utvorili vlastný názor na tento byt a lokalitu a zároveň zistili ako sa v ňom cítite!

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore