Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 98

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBotpbankaČSOBTatraBanka

Predaj - Predaj zabehnutého baru v historickom centre Bratislavy.

Obec: Bratislava I - Staré Mesto

Typ reality: Podnikateľský objekt - bar s terasou

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 60m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia,

Cena: 0 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Exkluzívne naša realitná kancelária ponúka na predaj zabehnutý bar  v srdci Bratislavy, v blízkosti Michalskej brány. Bar pre cca 55-60 ľudí prešiel kompletnou rekonštrukciou s kolaudáciou v roku 2017.

Dispozičné riešenie:

- hlavná miestnosť s barom pre cca 40 -45  ľudí

- menšia miestnost pre cca 15 ľudí

- 3x WC

- sklad pri bare

- sklad tovaru

Bar je krásne zrekonštruovaný so zachovalými klenbami.

V priestoroch bola spravená kompletná statika, zabezpečenie pivničnej klenby  pod podlahou, nové rozvody - voda, elektrika, kanalizácia. Kompletná vzduchotechnika vo všetkých miestnostiach. Nové elektrické kúrenie, ktoré je ovládané pre každú miestnosť zvlášť. Protihluková Izolácia stropu.Nové vstupné dvere, alarm napojený na bezpečnostnú službu.

Nehnuteľnosť sa predáva kompletne zariadená. Bar je robený na mieru drevo v kombinácii s kovom a svetlami. Súčasťou vybavenia je kvalitný kávovar, úpravovňa tvrdosti vody, 2x výrobník ľadu, výčap s príslušenstvom, myčka riadu, stoly, stoličky, lavice.

V letných mesiacoch je možné mať vonkajšiu terasu pre 7 stolov. Nad terasou je elektrická markíza. Samozrejmosťou je TV  pripojenie na wifi.

VIDEO obhliadka. Skopíruj link:

https://www.youtube.com/watch?v=I16nvFC82Fs

VYHODY NEHNUTELNOSTI:

Nehnuteľnosť je výnimočnou ponukou na trhu. Nachádza sa v exkluzívnej lokalite s vysokým pohybom ľudí. Vdaka zabehnutej prevádzke, môžete pokračovať v úspešnom podnikaní. Neváhajte nás kontaktovať.


Kontakt na makléra:

Natália OškerováTEL0902231542MAILnatalia.oskerova@1000realit.sk

Návrat hore