Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaVÚBSlovenská sporiteľňaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Predaj - Krásny 3 izbový byt po kompletnej rekonštrukcii, Hospodárska

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 1. p. / 7. p - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 82m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Balkón,

Cena: 128 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

VÝHRADNE V PONUKE 1000 Realít

Bývanie vo vkusnom zrekonštruovanom, priestrannom 3-izbovom byte o výmere 82 m2 sa nachádza za rohom od centra mesta v žiadanej lokalite na Hospodárskej ulici. Byt je situovaný na 1. poschodí bytového domu v príjemnom susedstve s množstvom zelene.

Dispozícia bytu bola pozmenená tak, aby vynikla jeho praktickosť a dodala príjemnú vzdušnosť a prechodnosť svetla do všetkých izieb. Dostatok slnečného svetla zabezpečuje orientácia bytu na dve svetové strany.

DISOZÍCIA

V uvítacej chodbe je dostatok miesta. Plynule prechádza do veľkej obývačky a kuchyne s kvalitnou linkou vyrobenou na mieru s výhľadom na zeleň. V zadnej časti bytu sú dve samostatné neprechodné izby a samostatný praktický šatník. Zo spálne sa vystupuje na balkón, ktorý je zabezpečený rolovacou žalúziou. V kúpeľni prepojenej s toaletou s dostatočným priestorom je praktický sprchovací kút. Byt sa predáva s čiastočným zariadením ( obývačková zostava skriniek, skriňa v spálni, manželské postele v obidvoch izbách bez matracov, písací sklenený stolík v detskej izbe).

REKONŠTRUKCIA 

Byt prešiel v roku 2017 kvalitnou rekonštrukciou. Príjemný pocit v ňom dotvára podsvietenie sadrokartónových  stropov. Elektroinštalácia bola menená v kuchyni, kúpeľni a obývacej izbe. 

Plastové okná so sieťkami proti hmyzu vo všetkých miestnostiach zohrávajú svoju úlohu počas letných dní. V byte sú nové interiérové obložkové dvere, veľkoplošné laminátové podlahy v obývačke, spálni a kuchyni, nové stierky a maľovky. V detskej izbe sú zachovalé drevené parkety. Zateplené podlahy extrudovaným polystyrénom  odhľučňujú priestor bytu. V izbách sú liatinové radiátory s termoregulačnými hlavicami.  K bytu prislúcha murovaná pivnica na prízemí.

Bytový dom je zateplený s vymenenými stupačkami. 

VZÁCNA POLOHA BYTU

Jedinečné situovanie bytu len za rohom centra ponúka komfortnú pešiu dostupnosť MHD, potravín, reštaurácie, škôl a materských škôlok a všetkého, na čo si spomeniete. Detské ihrisko za bytovým domom je pridanou hodnotou pre mladé rodiny s deťmi. Parkovanie je možné z dvoch strán bytového domu.

Kontaktujte ma kedykoľvek.

Uverejnená fotodokumentácia a popisový text nehnuteľnosti sú majetkom firmy a nie je možné ich kopírovať bez písomného súhlasu.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Bc. Petra MacháčTEL0915143688MAILpetra.machac@1000realit.sk

Návrat hore