Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Predaj - Bývanie v rodinnom dome v krásnom prostredí Malých Karpát pod hradom Červený kameň v obci Píla

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 2

Úžitková plocha: 204m2

Celková výmera: 1159m2

Cena: 198 900 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame bývanie v krásnom prostredí pod horou na slnečnom pozemku pod hradom Červený kameň.

Samostatne stojaci  rodinný dom je situovaný v centre obce, mimo hlavnej cesty je postavený na veľkom slnečnom pozemku s výmerou 1159 m2. Dom s krásnou záhradou ponúka bohatý priestor pre oddych a záhradkárčenie v lone prírody.

Dispozične ide o pôvodne 3 izbový rodinný dom s príslušenstvom. Po rekonštrukcii v roku 2018 majitelia spojili dve izby do exkluzívneho denného priestoru.

Do domu sa vstupuje cez vstupnú chodbu, z ktorej sa vchádza do obývacej izby, spálne a kuchyne. Kúpeľňa s WC je spojená. Ďalej ako odkladacie miestnosti slúžia spálňa, špajza a komora, ktorá sa momentálne prerába na šatník, sú tu aj 2 miestností, ktoré slúžia ako dielňa a kôlňa. O obe tieto miestnosti je možné zväčšiť celkovú obytnú plochu. K domu patrí aj letná kuchyňa, záhradný domček a altánok.

Súčasťou domu sú zachované kamenné pivničné priestory, v ktorých je stála teplota v každom ročnom období.

Dom prešiel kompletnou rekonštrukciou v roku 2018, a to: Rekonštrukcia kúpeľne a WC, vrátane podlahového kúrenia. Nové  plynové kúrenie bolo inštalované do celého domu (nový kotol Wiessmann). Dvere do kuchyne, spálne a obývačky boli vyhotovené na mieru v roku 2019. V obývacej izbe je inteligentné osvetlenie.

V kuchyni a obývacej izbe sa nachádza krb na tuhé palivo.

Povala je pochôdzna, v prípade potreby je možne rozšíriť obytný priestor aj o túto časť, priestor na schody na povalu je pripravený v obývačke. Povala sa momentálne zatepluje novou izoláciou. Strecha je vo výbornom stave z roku 2010.

Vo všetkých obytných priestoroch sú priznané drevené trámy, ktoré umocňujú dojem z nehnuteľnosti.

V súčasnosti je dom využívaný na trvalé bývanie mladej rodiny a  spĺňa požiadavky komfortného bývania v kontakte s prírodou.


Pozemok je vkusne upravený a vysadený drevinami, súčasťou je aj zeleninová záhradka a skleník. 

Potenciálom tohto pozemku za domom je priestor na vybudovanie ďalšej relaxačnej časti ako je bazén, jacuzzi alebo sauna.

Na konci pozemku tečie regulovaný potok, z ktorého si majitelia čerpajú vodu do záhrady.


Na pozemku je možnosť parkovania pre 2 auta pod prístreškom, ku ktorému je príjazd cez kovanú bránu s automatickým pohonom.

V dome je zavedený plyn, elektrina a voda.

 

 

V cene nehnuteľnosti:

-sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,

-prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,

-sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 20529

 


Kontakt na makléra:

Ing. Iveta BednářováTEL0918396111MAILiveta.bednarova@1000realit.sk

Návrat hore