Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaotpbankaUniCredit BankVÚBČSOBTatraBanka

Predaj - Bývanie v rodinnom dome v krásnom prostredí Malých Karpát pod hradom Červený kameň v obci Píla

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 2

Úžitková plocha: 204m2

Celková výmera: 1159m2

Cena: 188 900 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame bývanie v krásnom prostredí pod horou na slnečnom pozemku pod hradom Červený kameň.

Samostatne stojaci  rodinný dom je situovaný v centre obce, mimo hlavnej cesty je postavený na veľkom slnečnom pozemku s výmerou 1159 m2. Dom s krásnou záhradou ponúka bohatý priestor pre oddych a záhradkárčenie v lone prírody.

Dispozične ide o pôvodne 3 izbový rodinný dom s príslušenstvom. Po rekonštrukcii v roku 2018 majitelia spojili dve izby do exkluzívneho denného priestoru.

Do domu sa vstupuje cez vstupnú chodbu, z ktorej sa vchádza do obývacej izby, spálne a kuchyne. Kúpeľňa s WC je spojená. Ďalej ako odkladacie miestnosti slúžia spálňa, špajza a komora, ktorá sa momentálne prerába na šatník, sú tu aj 2 miestností, ktoré slúžia ako dielňa a kôlňa. O obe tieto miestnosti je možné zväčšiť celkovú obytnú plochu. K domu patrí aj letná kuchyňa, záhradný domček a altánok.

Súčasťou domu sú zachované kamenné pivničné priestory, v ktorých je stála teplota v každom ročnom období.

Dom prešiel kompletnou rekonštrukciou v roku 2018, a to: Rekonštrukcia kúpeľne a WC, vrátane podlahového kúrenia. Nové  plynové kúrenie bolo inštalované do celého domu (nový kotol Wiessmann). Dvere do kuchyne, spálne a obývačky boli vyhotovené na mieru v roku 2019. V obývacej izbe je inteligentné osvetlenie.

V kuchyni a obývacej izbe sa nachádza krb na tuhé palivo.

Povala je pochôdzna, v prípade potreby je možne rozšíriť obytný priestor aj o túto časť, priestor na schody na povalu je pripravený v obývačke. Povala sa momentálne zatepluje novou izoláciou. Strecha je vo výbornom stave z roku 2010.

Vo všetkých obytných priestoroch sú priznané drevené trámy, ktoré umocňujú dojem z nehnuteľnosti.

V súčasnosti je dom využívaný na trvalé bývanie mladej rodiny a  spĺňa požiadavky komfortného bývania v kontakte s prírodou.


Pozemok je vkusne upravený a vysadený drevinami, súčasťou je aj zeleninová záhradka a skleník. 

Potenciálom tohto pozemku za domom je priestor na vybudovanie ďalšej relaxačnej časti ako je bazén, jacuzzi alebo sauna.

Na konci pozemku tečie regulovaný potok, z ktorého si majitelia čerpajú vodu do záhrady.


Na pozemku je možnosť parkovania pre 2 auta pod prístreškom, ku ktorému je príjazd cez kovanú bránu s automatickým pohonom.

V dome je zavedený plyn, elektrina a voda.

 

 

V cene nehnuteľnosti:

-sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,

-prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,

-sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 20529

 


Kontakt na makléra:

Ing. Iveta BednářováTEL0948236405MAILiveta.bednarova@1000realit.sk

Návrat hore