Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankotpbankaČSOBTatraBanka

Predaj - Dvojgeneračné bývanie v 7-izbovom RD v Cíferi, miesto vhodné tiež na bývanie a podnikanie zároveň

Obec: Cífer

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 7

Poschodie: dvojpodlažný

Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav

Úžitková plocha: 240m2

Celková výmera: 556m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Garáž,

Cena: 104 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Vo výhradnom zastúpení majiteľov ponúkame na predaj 7- izbový  priestranný RD v obci Cífer. 

Nehnuteľnosť svojim umiestnením ponúka pohodlie budúcim majiteľom, ktorí ocenia žiadanú dostupnosť železničnej stanice. Tento dvojpodlažný rodinný dom ponúka svojím  priestorom a dispozíciou  možnosť dvojgeneračného bývania.  Dva samostatné vstupy do domu  predurčujú túto zaujímavú nehnuteľnosť na podnikanie a bývanie zároveň. 

Jedná sa o dvojpodlažný, samostatne stojaci rodinný dom  s rovnou strechou. Je umiestnený na rovinatom pozemku  s rozlohou 556 m2.  Úžitková plocha domu predstavuje 240 m2. K domu prislúcha garáž s dielňou (32 m2), ktorá je podpivničená a je využívaná na uskladnenie ovocia a zeleniny.


V prípade viacgeneračného bývania hlavný vstup orientovaný z bočnej a zadnej strany domu zabezpečí nerušené bývanie bez obmedzovania  rodín.

Prízemná časť domu bola postavená v 40-tych rokoch. Je vhodná na rekonštrukciu. Disponuje dvomi neprechodnými izbami, obývačkou orientovanou do ulice, kuchyne so špajzou, kúpeľne spojenej s toaletou a chodbou ktorá je zakončená dvomi samostatnými hlavnými vstupmi.


Poschodie, ktoré bolo nadstavené v roku 1963 disponuje štyrmi miestnosťami využívanými ako obývačka, dve spálne, a pracovňa. Z jednej z izieb na poschodí sa vychádza na balkón v tvare písmena L orientovaný do záhrady a dvora. Kuchyňa so špajzou je smerovaná do záhrady. Kúpeľňa s vaňou je prepojená s toaletou. Priestranná chodba spája izby s kuchyňu a kúpeľňou. 


Nehnuteľnosť je postavená z tehly. Vo dvoch izbách a v kuchyni na poschodí sú plastové okná a plastové balkónové dvere. Zvyšok okien je zachovalý pôvodný stav v zdvojenom prevedení. V izbách na poschodí sú zachovalé drevené parkety. V kuchyni je linoleum, v kúpeľni s toaletou je dlažba. V kuchyni je plynový sporák s rúrou. Dom disponuje novým kotlom ATTACK na ohrev TÚV. Dom je napojený na IS, plyn, obecnú vodu a kanalizáciu. Na pozemku sa nachádza studňa. Vo dvore sú prístavby využívané na odkladanie sezónnych vecí. Menšia časť domu,  cca 20 m2 je podpivničená. 

V záhrade a vo dvore sa nachádzajú stromy - čerešňa, jablone, slivka, marhuľa. Záhrada spĺňa účel relaxu spojeného s príjemným udržiavaním ovocných stromov a záhradkárčenie. Je to ideálnym  miesto na oddych. 


Výborná občianska vybavenosť v obci Cífer, dostupnosť do krajského mesta Trnavy, napojenie do Bratislavy a tiež blízkosť nájazdu na diaľnicu D1-Blatné cca 10 min cesty autom predurčuje túto obec za výbornú lokalitu pre váš  budúci domov. V obci Cífer sa nachádza železničná aj autobusová stanica. V obci sa nachádza ZŠ, škôlka,  rozmanitá  sieť obchodov, pošta, reštaurácie, športoviská a všetko čo vytvára komfort každodennej potreby obyvateľov najväčšej krajskej obce. 

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore