Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBČSOBTatraBanka

Predaj - Dvojgeneračné bývanie v 7-izbovom RD v Cíferi, miesto vhodné tiež na bývanie a podnikanie zároveň

Obec: Cífer

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 7

Poschodie: dvojpodlažný

Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav

Úžitková plocha: 240m2

Celková výmera: 556m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Garáž,

Cena: 104 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Vo výhradnom zastúpení majiteľov ponúkame na predaj 7- izbový  priestranný RD v obci Cífer. 

Nehnuteľnosť svojim umiestnením ponúka pohodlie budúcim majiteľom, ktorí ocenia žiadanú dostupnosť železničnej stanice. Tento dvojpodlažný rodinný dom ponúka svojím  priestorom a dispozíciou  možnosť dvojgeneračného bývania.  Dva samostatné vstupy do domu  predurčujú túto zaujímavú nehnuteľnosť na podnikanie a bývanie zároveň. 

Jedná sa o dvojpodlažný, samostatne stojaci rodinný dom  s rovnou strechou. Je umiestnený na rovinatom pozemku  s rozlohou 556 m2.  Úžitková plocha domu predstavuje 240 m2. K domu prislúcha garáž s dielňou (32 m2), ktorá je podpivničená a je využívaná na uskladnenie ovocia a zeleniny.


V prípade viacgeneračného bývania hlavný vstup orientovaný z bočnej a zadnej strany domu zabezpečí nerušené bývanie bez obmedzovania  rodín.

Prízemná časť domu bola postavená v 40-tych rokoch. Je vhodná na rekonštrukciu. Disponuje dvomi neprechodnými izbami, obývačkou orientovanou do ulice, kuchyne so špajzou, kúpeľne spojenej s toaletou a chodbou ktorá je zakončená dvomi samostatnými hlavnými vstupmi.


Poschodie, ktoré bolo nadstavené v roku 1963 disponuje štyrmi miestnosťami využívanými ako obývačka, dve spálne, a pracovňa. Z jednej z izieb na poschodí sa vychádza na balkón v tvare písmena L orientovaný do záhrady a dvora. Kuchyňa so špajzou je smerovaná do záhrady. Kúpeľňa s vaňou je prepojená s toaletou. Priestranná chodba spája izby s kuchyňu a kúpeľňou. 


Nehnuteľnosť je postavená z tehly. Vo dvoch izbách a v kuchyni na poschodí sú plastové okná a plastové balkónové dvere. Zvyšok okien je zachovalý pôvodný stav v zdvojenom prevedení. V izbách na poschodí sú zachovalé drevené parkety. V kuchyni je linoleum, v kúpeľni s toaletou je dlažba. V kuchyni je plynový sporák s rúrou. Dom disponuje novým kotlom ATTACK na ohrev TÚV. Dom je napojený na IS, plyn, obecnú vodu a kanalizáciu. Na pozemku sa nachádza studňa. Vo dvore sú prístavby využívané na odkladanie sezónnych vecí. Menšia časť domu,  cca 20 m2 je podpivničená. 

V záhrade a vo dvore sa nachádzajú stromy - čerešňa, jablone, slivka, marhuľa. Záhrada spĺňa účel relaxu spojeného s príjemným udržiavaním ovocných stromov a záhradkárčenie. Je to ideálnym  miesto na oddych. 


Výborná občianska vybavenosť v obci Cífer, dostupnosť do krajského mesta Trnavy, napojenie do Bratislavy a tiež blízkosť nájazdu na diaľnicu D1-Blatné cca 10 min cesty autom predurčuje túto obec za výbornú lokalitu pre váš  budúci domov. V obci Cífer sa nachádza železničná aj autobusová stanica. V obci sa nachádza ZŠ, škôlka,  rozmanitá  sieť obchodov, pošta, reštaurácie, športoviská a všetko čo vytvára komfort každodennej potreby obyvateľov najväčšej krajskej obce. 

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore