Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaUniCredit BankVÚBSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - Na PREDAJ - 3 izbový byt o výmere 90 m2, 2 x balkón, parkovacie státie - Pri Kalvárií, Trnava

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3+1

Poschodie: 1

Úžitková plocha: 90m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 113 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 realít ponúka na predaj veľkorysý 3 izbový byt o rozlohe 90 m2, ktorý sa nachádza v oplotenom, zrekonštruovanom a zateplenom bytovom dome na ulici Pri Kalvárií v Trnave. Byt je situovaný na druhom podlaží zo štyroch bez výťahu.

Dispozícia bytu – priestranná vstupná chodba, 3 nepriechodné izby - z toho z jednej izby je vstup na balkón, samostatné WC s umývadlom, kuchyňa so vstupom na balkón a kúpeľňa s vaňou.

Byt je po rekonštrukcii – plastové okná so žalúziami, plávajúce podlahy, dlažba, obklady, elektrorozvody sú po rekonštrukcii, vlastný plynový kotol.

K bytu prislúcha parkovacie státie a murovaná pivnica o výmere cca 5 m2.

Komfortnému bývaniu napomáha výborná občianska vybavenosť v okolí, nákupné centrum City Park, Kaufland, Merkúr, ktoré disponujú širokou sieťou obchodov. V okolí je tiež škola, škôlka, lekáreň, Lidl, OMV čerpacia stanica, MHD.

V cene nehnuteľnosti:
* kompletný právny servis - vyhotovenie zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností)
*asistencia a pomoc pri každom z krokov k úspešnému a bezpečnému prevodu nehnuteľnosti
* prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa
* garancia získania a vybavenia najvýhodnejšieho Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Kristína ŠimončičováTEL0948 470 288MAILkristina.simoncicova@1000realit.sk

Návrat hore