Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - Pekný 3 izbový byt po rekonštrukcií vo vyhľadávanej lokalite blízko centra.

Obec: Sereď

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 4/6 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 67m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 87 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:


1000realít ponúka na predaj príjemný svetlý 3 izbový byt s loggiou o rozlohe 67m2 vo vyhľadávanej časti Serede, na ulici Jesenského, kúsok od centra. Oceníte priestrannú loggiu s výhľadom.

Byt je situovaný na 4. poschodí v 6-podlažnom zateplenom bytovom dome s výťahom.

V tomto byte sa o dostatok denného svetla nemusíte obávať, je orientovaný na svetové strany Západ a Východ.


Dispozičné riešenie:
-vstupná chodba
-kuchyňa
-obývacia izba s loggiou
- 2x spálňa
-kúpeľňa s vaňou
-samostatné WC
-priestranná pivnica


Výborná lokalita tohto bytu zaručuje rýchlu dostupnosť do centra mesta, v blízkosti nájdete školu, škôlku, detské ihriská, potraviny, kaviareň a navyše to máte blízko aj na vlakovú stanicu.


Byt sa predáva, po dohode s majiteľom, zariadený.
Parkovanie je bezproblémové v areáli bytového domu.


Kontaktujte ma kedykoľvek a stretnúť sa môžeme už dnes.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.


Kontakt na makléra:

Ing. Iveta BednářováTEL0918396111MAILiveta.bednarova@1000realit.sk

Návrat hore