Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Predaj - Zrekonštruovaný klimatizovaný 2-izb. byt s balkónom a pivnicou v prostredí so zeleňou, kompletné zariadenie bytu v cene

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 2. p./ 7. p

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 54m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Balkón,

Cena: 89 500 EUR

Popis nehnuteľnosti:

NÁJDETE LEN V PONUKE 1000 REALÍT

Bývanie bez investícii/starostí naviac v priestrannom 2-izbovom byte s balkónom a so zariadením sa nachádza v príjemnom prostredí so zeleňou v časti Linčianska. Byt má balkón a prislúchajú k nemu dve pivnice.

Slnečný byt je situovaný na praktickom 2. poschodí v 7-podlažnom zateplenom bytovom dome s výťahom.

V tomto byte sa o dostatok denného svetla nemusíte obávať, je orientovaný na svetové strany Západ a Východ. Inštalovaná klimatizácia zabezpečí komfort aj počas horúcejších dní.

VKUSNÁ KOMPLETNÁ REKONŠTRUKCIA

Výmena plastových okien so žalúziami, murované jadro, kompletná elektroinštalácia, bezpečnostný systém - alarm, výmena stúpačiek, podlahy, obklady a maľovky, znížené sadrokartónové stropy so svietením, interiérové obložkové dvere, posuvné dvere, bezpečnostné dvere Adlo, nábytok a vybavenie bytu, nová kúpeľňa + toaleta /sanita/, nová praktickejšia kuchynská linka

DISPOZÍCIA BYTU

V priestrannej vstupnej chodbe s dostatkom úložného priestoru sa po pravej strane nachádza samostatná toaleta a samostatná kúpelňa so sprchovacím kútom s ventiláciou v miestnosti. Chodba pokračuje po pravej strane svetlou kuchyňou so sedením. Na chodbu naväzujú dve SAMOSTATNÉ IZBY - klimatizovaná vybavená obývacia izba s výstupom na balkón + priestranná spálňa so šatníkovou skriňou.

Parkovanie pred bytovým domom je bezproblémové.

Byt je k dispozícii ZARIADENÝ a je VOĽNÝ podľa potrieb kupujúceho a dohody.

V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času, ktoré sú zárukou vysokého pohodlia bývania:

prostredie plné zelene pre venčenie psov, prechádzky, vystavené detské ihrisko, zdravotné stredisko, potraviny, autobusová zastávka MHD, ZŠ, bleskové napojenie na diaľničný obchvat cez Mikovíniho ul. a na Bratislavskú cestu.

Pozrieť ponuke na zub detailne a získať podrobné informácie je kľúčové pre utvorenie celistvého obrazu. Kontaktujte ma kedykoľvek a stretnúť sa môžeme už dnes.

Andrea Némethyová | 0948 355 336 | andrea.nemethyova@1000realit.sk

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore