Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 140

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaotpbankaTatraBankaČSOB

Predaj - REZERVOVANY! Krásny 2 izbový byt v novostavbe v Pezinku na sídlisku Muškát s parkovacím státím.

Obec: Pezinok

Typ reality: 2 izbový byt

Cena: 118 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj moderný 2 izbový byt v novostavbe v Pezinku na sídlisku Muškát - Silvanium s parkovacím miestom. Byt sa nachádza na 2NP/4NP s výťahom.

Byt s celkovou rozlohou 57m2 + 6m2 balkónom má na mieru robenú kuchynskú linku so zabudovanými kvalitnými spotrebičmi-el. rúra, sklo keramická doska,
chladnička s mrazničkou, digestor. V byte sú na mieru robené roldor skrine-spálňa, chodba.  Na oknách sú exteriérové žalúzie na elektrický pohon.
 Dlážky laminátové parkety. V cene bytu je manželská postel, nočné stolíky, v obývacej izbe komoda, svietidlá a v kúpeľni  práčka a skrinky. 
Na balkóne je drevená dlážka a markíza. 

K bytu prislúcha pivničná kobka -2m2 a parkovacie miesto pred bytovým domom, v hodnote 6 000,-€. Mesačné náklady 105,-€+ elektrika, internet.

V blízkosti sa nachádzajú potraviny, škôlka. Centrum mesta autom do 5 minút, peši cca 15 minút.
Byt je krásny, slnečný a moderný, zariadený, stačí sa len nasťahovať. Neváhajte nás kontaktovať a zabezpečiť si obhliadku. Byt je kúpou ihneď voľný.

V cene nehnuteľnosti:
- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní
v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292

Kontakt na makléra:

Natália OškerováTEL0902231542MAILnatalia.oskerova@1000realit.sk

Návrat hore