Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaotpbankaVÚBUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - Pekný 4 izbový komplet zariadený bungalov (105 m2) s úžasnou krytou terasou stvorenou na relax s rodinou na východnej strane domu

Obec: Boleráz

Typ reality: Rodinný dom

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 105m2

Celková výmera: 400m2

Cena: 190 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj novostavbu 4 izbového bungalovu v novej časti obce Boleráz. Dom sa nachádza neďaleko centra obce s výbornou občianskou vybavenosťou.

Ak chcete, aby vyrastali vaše deti medzi vrstovníkmi v tichej časti obce, tento dom je ako stvorený pre vás.

Dom sa nachádza na pozemku o výmere 400 m2. Pri dome sú zrealizované všetky terénne úpravy, vrátane chodníkov a okrasnej záhradky.

Dom má úžitkovú plochu 105 m2 a k tomu krytú terasu o výmere 32 m2. V lete oceníte orientáciu terasy na východ.

Dispozícia domu: vstupná chodba, komora, technická miestnosť s kotlom a hosťovské WC, kúpeľňa s WC, vaňou a sprchovacím kútom, úložný priestor v podkroví. 

Kuchynská linka je vybavená vstavanými spotrebičmi BEKO (mikrovlná rúra, indukčná doska, digestor, umývačka riadu). 

V celom dome je podlahové kúrenie a ohrev vody zabezpečený plynovým kotlom. Dom je už kompletne dokončený a predáva sa kompletne zariadený.

Voé dvore je pohodlné parkovanie pre dve autá.

Mesačné náklady pre 4 člennú rodinu sú približne 85 Eur.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore