Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBSlovenská sporiteľňaotpbankaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Predaj - Slnečný 4 izbový byt s výbornou polohou, Družba

Obec: Trnava

Typ reality: 4 izbový byt

Počet izieb: 4

Poschodie: 7 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 83m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 129 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít/ Ponúkame vám na predaj priestranný 4-izbový byt o výmere 83 m2 + 5,4 loggia, nachádzajúci sa v obľúbenej a vyhľadávanej časti Trnavy - Družba, Hlboká ulica. Nachádza sa na 7/8 poschodí v zateplenom bytovom dome s výťahom.

V tomto byte typu bauring sa o dostatok denného svetla nemusíte obávať, po celý deň je príjemne presvetlený.

Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - výmena okien za plastové + interiérové žáluzie, nové radiátory s termoregulačnými hlavicami  a nová kúpeľňa.

DISPOZÍCIA BYTU -

Vo vstupnej chodbe so šatníkovou stenou je dostatok priestoru, ihneď po pravej strane sa nachádza komfortná samostatná izba, z chodby sa vchádza priamo do svetlej kuchyne a následne prechádza do priestrannej obývacej miestnosti so vstupom na loggiu. Z obývacej miestnosti sa prechádza do chodby, kde po pravej strane sa nachádza spáľňa, detská izba a po ľavej strane nová vkusná a prakticky riešená kúpeľňa. K bytu prislúcha komora a pivnica. Tento vzdušný byt s veľkorysým priestorom vám umožní naplno realizovať svoje predstavy o vysnívanom bývaní. 


VZÁCNA POLOHA BYTU - 

Veľkou výhodou tohto komfortného bytu je jeho umiestnenie - ,,na skok,, do centra mesta,  v bezprostrednej blízkosti sa nachádza poliklinika, či nákupné centrum CITY Aréna.  

V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času, ktoré sú zárukou vysokého pohodlia bývania.


Parkovanie pred bytovým domom je bezproblémové.


Kontaktujte ma kedykoľvek.

Uverejnená fotodokumentácia a popisový text nehnuteľnosti sú majetkom firmy a nie je možné ich kopírovať bez písomného súhlasu.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.
Kontakt na makléra:

Bc. Petra MacháčTEL0915143688MAILpetra.machac@1000realit.sk

Návrat hore