Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankSlovenská sporiteľňaotpbankaVÚBČSOBTatraBanka

Predaj - Pekný, priestranný 3 izbový byt vo vyhľadávanej lokalite blízko centra,na Teplickej ul., v Piešťanoch-Nice spacious 3room flat nearby city center, Teplická st. Piešťany,

Obec: Piešťany

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Zastavaná plocha: 85m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie,

Cena: 103 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame vám na predaj priestranný 3 izbový byt o výmere 85 m2, nachádzajúci sa v obľúbenej a vyhľadávanej časti Piešťan, na Teplickej ulici.

Byt sa nachádza sa na 6. zo 7 poschodí v zateplenom bytovom dome s novým výťahom.

V tomto byte sa o dostatok denného svetla nemusíte obávať, po celý deň je príjemne presvetlený.

Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - výmena okien za plastové, v kuchyni, na chodbe a v obývačke je položená plávajúca podlaha.
Vkusnou a praktickou rekonštrukciou prešla aj kúpeľňa a WC.

DISPOZÍCIA BYTU:

Vo vstupnej chodbe so šatníkovou stenou je dostatok priestoru, ihneď po pravej strane sa nachádza samostatné WC, z chodby sa vchádza priamo do izby a obývačky a do svetlej kuchyne a následne sa prechádza do priestrannej obývačky.Z izby,do ktorej sa vchádza zo vstupnej chodby sa prechádza do ďalšej izby,ktorá slúžila ako spálňa.Zo slnečnej kuchyne sa vchádza do zrekonštruovanej kúpeľne.V kúpeľni sa nachádza sprchový kút,bidet ,vaňa a umývadlo. K bytu prislúcha murovaná komora na medziposchodí. Tento vzdušný byt s veľkorysým priestorom vám umožní naplno realizovať svoje predstavy o vysnívanom bývaní.

Byt je kúpou voľný.

VZÁCNA POLOHA BYTU

Veľkou výhodou tohto komfortného bytu je jeho umiestnenie - ,,na skok,, do centra mesta, v bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú nákupné centrá, ihriska, škola, školka, pošta, nemocnica, železničná stanica .

V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času, ktoré sú zárukou vysokého pohodlia bývania.

Parkovanie pred bytovým domom je bezproblémové.

Kontaktujte ma kedykoľvek.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

We offer for sale spacious and nicely bright 3 room (2bedroom) apartment with an area of ​​85 m2, located in a popular part of beautiful town Piestany, on Teplicka street.

 

The apartment is located on the 6th floor in a reconstructed apartment building with a new elevator.

This bright and sunny apartment has undergone a partial reconstruction – new windows, new floors and nicely reconstructed bathroom and toilet.

Layout:

- entrance hall with spacious built-in wardrobe

- separate toilet

- 2x bed room

- separate kitchen leads to the living room

- bathroom with a shower, bidet, bath and sink.

- brick storage room on the floor below .

Great location:

 

The big advantage of this comfortable apartment is its location – nearby city center, shopping centers, playgrounds, school, kindergarten, post office, hospital, railway station.

 

As well as many points of interest and leisure opportunities, which guarantee high comfort of living. Parking in front of the apartment free of charge

 

In case of interest or need of more information please contact real estate agent Michaela Némethyová on number +421948 442 212.

 


Kontakt na makléra:

Ing. Iveta BednářováTEL0918396111MAILiveta.bednarova@1000realit.sk

Návrat hore