Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaUniCredit BankotpbankaVÚBTatraBankaČSOB

Predaj - Pekný, priestranný 3 izbový byt vo vyhľadávanej lokalite blízko centra,na Teplickej ul., v Piešťanoch-Nice spacious 3room flat nearby city center, Teplická st. Piešťany,

Obec: Piešťany

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Zastavaná plocha: 85m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie,

Cena: 103 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame vám na predaj priestranný 3 izbový byt o výmere 85 m2, nachádzajúci sa v obľúbenej a vyhľadávanej časti Piešťan, na Teplickej ulici.

Byt sa nachádza sa na 6. zo 7 poschodí v zateplenom bytovom dome s novým výťahom.

V tomto byte sa o dostatok denného svetla nemusíte obávať, po celý deň je príjemne presvetlený.

Byt prešiel čiastočnou rekonštrukciou - výmena okien za plastové, v kuchyni, na chodbe a v obývačke je položená plávajúca podlaha.
Vkusnou a praktickou rekonštrukciou prešla aj kúpeľňa a WC.

DISPOZÍCIA BYTU:

Vo vstupnej chodbe so šatníkovou stenou je dostatok priestoru, ihneď po pravej strane sa nachádza samostatné WC, z chodby sa vchádza priamo do izby a obývačky a do svetlej kuchyne a následne sa prechádza do priestrannej obývačky.Z izby,do ktorej sa vchádza zo vstupnej chodby sa prechádza do ďalšej izby,ktorá slúžila ako spálňa.Zo slnečnej kuchyne sa vchádza do zrekonštruovanej kúpeľne.V kúpeľni sa nachádza sprchový kút,bidet ,vaňa a umývadlo. K bytu prislúcha murovaná komora na medziposchodí. Tento vzdušný byt s veľkorysým priestorom vám umožní naplno realizovať svoje predstavy o vysnívanom bývaní.

Byt je kúpou voľný.

VZÁCNA POLOHA BYTU

Veľkou výhodou tohto komfortného bytu je jeho umiestnenie - ,,na skok,, do centra mesta, v bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú nákupné centrá, ihriska, škola, školka, pošta, nemocnica, železničná stanica .

V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času, ktoré sú zárukou vysokého pohodlia bývania.

Parkovanie pred bytovým domom je bezproblémové.

Kontaktujte ma kedykoľvek.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

We offer for sale spacious and nicely bright 3 room (2bedroom) apartment with an area of ​​85 m2, located in a popular part of beautiful town Piestany, on Teplicka street.

 

The apartment is located on the 6th floor in a reconstructed apartment building with a new elevator.

This bright and sunny apartment has undergone a partial reconstruction – new windows, new floors and nicely reconstructed bathroom and toilet.

Layout:

- entrance hall with spacious built-in wardrobe

- separate toilet

- 2x bed room

- separate kitchen leads to the living room

- bathroom with a shower, bidet, bath and sink.

- brick storage room on the floor below .

Great location:

 

The big advantage of this comfortable apartment is its location – nearby city center, shopping centers, playgrounds, school, kindergarten, post office, hospital, railway station.

 

As well as many points of interest and leisure opportunities, which guarantee high comfort of living. Parking in front of the apartment free of charge

 

In case of interest or need of more information please contact real estate agent Michaela Némethyová on number +421948 442 212.

 


Kontakt na makléra:

Ing. Iveta BednářováTEL0948236405MAILiveta.bednarova@1000realit.sk

Návrat hore