Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaVÚBSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - Pekný 2 izbový byt po Kompletnej rekonštrukcii, Prednádražie

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 2

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 47m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Lokálne vykurovanie,

Cena: 86 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít/ v zastúpení klienta vám ponúkame vkusný 2 izbový byt, ktorý prešiel kompletnou a hĺbkovou rekonštrukciou. Byt je situovaný na 2. poschodí tehlového bytového domu  /bez výťahu/ s celkovou výmerou 47 m2. K bytu prislúcha priestranná pivnica o výmere 10 m2.

Dvojpodlažný bytový dom prešiel v roku 2017 kompletnou rekonštrukciou (zateplenie a rekonštrukcia interíeru bytového domu).

INTERIÉR BYTU -

Výmena plastových okien so žalúziami, nové murované jadro, nový elektrický boiler, nová elektroinštalácia, obklady, dlažby a plávajúce podlahy, nové maľovky, znížené sadrokartónové stropy, nové ohrevné telesá na vykurovanie, interiérové oblôžkové dvere, nové vchodové dvere.

DISPOZÍCIA BYTU - 

V uvítacej miestnosti sa nachádza malý šatník s úložným priestorom. Z chodby sa vchádza do priestrannej kúpeľne so sprchovým kútom. Po ľavej strane sa nachádza priechodná obývacia miestnosť s komínom na kachle. Obývacia miestnosť je spojená s kuchyňou. Z obývacej miestnosti sa prechádza do vzdušnej spáľne s veľkorysou rozlohou (21,40 m2)

POLOHA - 

Jedinečné situovanie bytu ponúka komfortnú pešiu dostupnosť ku vlakovej stanici, MHD, OC MAX, škôl a materských škôlok..V bezprostrednej blízkosti sa nachádza príjemný staničný park. Veľkou výhodou je bezproblémové parkovanie pri bytovom dome.

Byt je bez tiarch, kúpou ihneď voľný. Kľúče v RK, obhliadky možné 7 dní v týždni.

Uverejnená fotodokumentácia, pôdorysy, popisový text nehnuteľnosti sú majetkom firmy a nie je možné ich kopírovať bez písomného súhlasu.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 20529Kontakt na makléra:

Bc. Petra MacháčTEL0915143688MAILpetra.machac@1000realit.sk

Návrat hore