Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
VÚBotpbankaUniCredit BankSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - TOP PONUKA Priestranný svetlý 4-izb s loggiou a výhľadom na zeleň, Bilíková ul., Dúbravka

Obec: Bratislava IV - Dúbravka - Bilíková

Typ reality: 4 izbový byt

Počet izieb: 4

Úžitková plocha: 87m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 175 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

V exklúzivnom zastúpení majiteľa ponúkame na predaj veľmi pekný, zrekonštruovaný 4-izb byt na ulici Bilíková v Dúbravke o rozlohe 85m2 + loggia + pivnica. Svetlý, prakticky riešený byt sa nachádza na 4. poschodí kompletne zrekonštruovaného udržiavaného bytového domu, s výťahom. K bytu prislúcha uzamykateľná pivničná kobka. Byt sa podľa dohody predáva čiastočne zariadený.

PRAKTICKÉ DISPOZIČNÉ RIEŠENIE: Vstupná chodba so skriňou s dostatkom úložného priestoru, tri samostatné izby/spálne s orientáciou na príjemný J/V - jedna s výstupom na loggiu a výhľadom na zeleň, priechodná obývacia časť, oddelená kuchyňa s miestom na jedálenský stôl- s orientáciou na svetlý S/Z, kúpeľňa s vaňou a samostatné WC.

REKONŠTRUKCIA: V byte prebehla pred 7rokmi rozsiahla rekonštrukcia- podlahy, maľovky, radiatory s meračmi, inter.dvere, kuchyňa, kúpeľňa, samostatné WC, stupačky, s výnimkou výmeny el.rozvodov. Parkovanie je možné v okolí bytového domu. Mesačné náklady – do 200Eur/ 3osoby.

BYTOVKA: Bytovka je po kompletnej rekonštrukcii (el. vrátnik, vstup na čip, schránky, fasáda, zateplenie, výťah...) na ktorú boli nasporené prostriedky z fondu, vďaka čomu sa do budúcna neplánuje zvýenie mes.nákladov

LOKALITA: Príjemné a pohodlné bývanie zabezpečuje kompletná občianska vybavenosť: škôlka, škola, banky, fitness centrum, supermarkety (BILLA, LIDL), potraviny, kaviarne, reštaurácie, bowling a mnohé íné... Relatívne rýchle dopravné prepojenie do mesta, po vynovení elektirčkovej trate-priamy spoj MHD do centra, blízosť prírody a zelene.

V prípade otázok a záujmu o obhliadku ma prosím kontaktujte na tel. č.: +421 948 442 212. Cena 175.000 Eur zahŕňa kompletný právny servis, poplatky s prevodom nehnuteľnosti a hypotekárne poradenstvo.

 


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore