Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankSlovenská sporiteľňaVÚBotpbankaČSOBTatraBanka

Predaj - slnečný a priestranný 3 izbový byt s lodžiou v bytovom dome s kamerovým systémom na ulici Generála Goliána v Trnave

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 3. p. / 3 p.

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 72m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 115 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

NÁJDETE LEN V PONUKE 1000 REALÍT

Bývanie bez investícii a starostí naviac v priestrannom 3-izbovom byte s lodžiou sa nachádza v príjemnom prostredí so zeleňou v časti Linčianska na ulici Generála Goliána v blízkosti rodinných domov. Disponuje výmerou 72 m2 + pivnica 3,3 m2. Druhá pivnica s výmerou 20 m2 je zdieľaná s jedným susedom.

Slnečný byt je situovaný na 3. poschodí v 3-podlažnom zateplenom a zrekonštruovanom bytovom dome s kamerovým systémom bez výťahu.

V tomto byte sa o dostatok denného svetla nemusíte obávať, je orientovaný na dve svetové strany - východ a západ.

VKUSNÁ KOMPLETNÁ REKONŠTRUKCIA

Výmena plastových okien so žalúziami a sieťkami, murované jadro, kompletná elektroinštalácia, vodoinštalácia, výmena stúpačiek, podlahy, obklady a maľovky, interiérové dvere, bezpečnostné dvere, nová kúpeľňa + toaleta /sanita/, nová moderná a praktická kuchynská linka so vstavanými spotrebičmi. Byt prešiel modernizáciou v roku 2013. Bytový dom je zateplený, disponuje automatickým vrátnikom, kamerovým systémom pred vchodom, tiež vo vnútri vchodu. Strecha je odizolovaná a zateplená, stúpačky v bytovom dome sú menené. 

DISPOZÍCIA BYTU

V uvítacej vstupnej chodbe sa po ľavej strane nachádza samostatná toaleta a samostatná kúpeľňa so sprchovacím kútom s ventiláciou v miestnosti. Chodba pokračuje po pravej strane svetlou kuchyňou s modernou linkou so vstavanými spotrebičmi (plynová varná doska, elektrická rúra, digestor s osvetlením). Na chodbu nadväzujú dve SAMOSTATNÉ IZBY,  priestranná spálňa so šatníkovou zabudovanou skriňou a výstupom na lodžiu a ďalšia izba. Vzdušná obývačka je priamo prepojená s priestorom vstupnej chodby. 

Parkovanie pred bytovým domom je bezproblémové. Náklady na bývanie trojčlennej rodiny predstavujú 140 EUR (FO 58 EUR + nájomné 82 EUR).

Byt je k dispozícii v marci 2020.

V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času, ktoré sú zárukou vysokého pohodlia bývania:

prostredie plné zelene pre venčenie psov, prechádzky, vystavené detské ihrisko, zdravotné stredisko, potraviny, autobusová zastávka MHD, ZŠ, bleskové napojenie na diaľničný obchvat cez Mikovíniho ul. a na Bratislavskú cestu.

Pozrieť ponuke na zub detailne a získať podrobné informácie je kľúčové pre utvorenie celistvého obrazu. Kontaktujte ma kedykoľvek a stretnúť sa môžeme už dnes.

Andrea Némethyová | 0948 355 336 | andrea.nemethyova@1000realit.sk

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore