Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
VÚBSlovenská sporiteľňaotpbankaUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - vkusne zrekonštruovaný 3 izbový byt s lodžiou a klimatizáciou na ulici Generála Goliána

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 6. p. / 8. p - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 70m2

Ostatné: Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 101 500 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Bývanie vo vkusnom zrekonštruovanom a priestrannom 3-izbovom byte o výmere 70 m2 sa nachádza na ulici Generála Goliána. Byt je situovaný na 6. poschodí v 8-podlažnom zateplenom bytovom dome s novým výťahom, v príjemnom susedstve s množstvom zelene.

DISPOZÍCIA

Dispozícia bytu umožňuje vyniknúť jeho praktickosti a dodáva mu príjemnú vzdušnosť a prechodnosť svetla do všetkých izieb. Dostatok slnečného svetla zabezpečuje orientácia bytu na dve svetové strany východ a západ. Počas slnečných dní sa o príjemnú teplotu v byte postará klimatizačná jednotka umiestnená v obývačke.

Vo vstupnej chodbe je dostatok miesta a úložného priestoru, plynule prechádza do veľkej obývačky a kuchyne s praktickou linkou. V pravo od chodby sa nachádza samostatná toaleta. V bytu sú dve samostatné neprechodné izby využívané ako spálňa a detská izba.  Z obývačky sa vystupuje na lodžiu ktorá je zabezpečená rolovacou žalúziou. V kúpeľni s dostatočným priestorom je praktická vaňa so sklenenou zástenou. Byt sa predáva s čiastočným zariadením chodby s vešiakovou zostavou, botníkom a skriňou v spálni. 

REKONŠTRUKCIA 

Byt prešiel v roku 2008 kvalitnou rekonštrukciou. Príjemný pocit v ňom dotvára podsvietenie sadrokartónových  stropov. Elektroinštalácia bola menená v chodbe, kuchyni, kúpeľni a obývacej izbe. 

Plastové okná s interiérovými žalúziami a sieťkami proti hmyzu v izbách zohrávajú svoju úlohu počas letných dní. V byte sú menené interiérové obložkové drevené dvere, veľkoplošné laminátové podlahy v izbách, v chodbe, kuchyni , kúpeľni a na toalete je dlažba. V byte sú stierky. V izbách sú nové radiátory s termoregulačnými hlavicami.  K bytu prislúcha oplechovaná pivnica (2x3m). Náklady bytu tvorí fond opráv vo výške 75 EUR a zálohové platby na 1 osobu 63 EUR/mesiac.

Bytový dom je zateplený s vymenenými stúpačkami, odizolovanou strechou, plastovými dverami s elektrickým vrátnikom a novým digitálnym výťahom.

POLOHA BYTU

Byt ponúka komfortnú pešiu dostupnosť MHD, potravín, reštaurácie, škôl a materských škôlok a všetkého, na čo si spomeniete. Detské ihrisko v blízkosti bytového domom je pridanou hodnotou pre mladé rodiny s deťmi. Parkovanie je možné z dvoch strán bytového domu.

Kontaktujte ma kedykoľvek.

Uverejnená fotodokumentácia a popisový text nehnuteľnosti sú majetkom firmy a nie je možné ich kopírovať bez písomného súhlasu.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore