Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
otpbankaVÚBSlovenská sporiteľňaUniCredit BankČSOBTatraBanka

Predaj - Rodinný dom na peknom pozemku 1520 m2, + samostatná prístavba, Kátlovce

Obec: Kátlovce

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 3+1

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 105m2

Celková výmera: 1520m2

Ostatné: Studňa a vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Terasa,

Cena: 109 800 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít / Ponúkame na predaj 3 izbový samostatne stojaci rodinný dom v obci Kátlovce, ktorý sa nachádza na peknom rovinatom pozemku o rozlohe 1520 m2 v krásnej lokalite na úpätí Malých Karpát.

Dom o rozlohe 105 m2 sa nachádza v tichej uličke obce, ktorá má kompletnú občiansku vybavenosť ( ZŠ, MŠ, Potraviny, Pošta ).

Dispozičné riešenie: vstupná chodba, samostatné WC, komora, kúpelňa s vaňou, priestraná kuchyňa, 3 samostatné nepriechodné izby, vstup na povalu, z polovice podpivničený.

Na pozemku sa nachádzajú všetky IS: voda, elektrika, kanalizácia, studňa.

Za domom sa nachádza samostatná prístavba ( 1 izbový byt ) s úžitkovou plochou 40 m2.

Dispozícia prístavby: priestranná izba, kuchyňa, kúpelňa so sprchovacím kútom a WC.

Rekonštrukcia: malovky, laminátové podlahy, plastové okná, nová kúpelňa v prístavbe, strecha na prístavbe.

Dom je vo veľmi udržiavanom stave,suchý a ihneď obývatelný.

Treba vidieť!

Uverejnená fotodokumentácia, pôdorysy, popisový text nehnuteľnosti sú majetkom realitnej kancelárie a nie je možné ich kopírovať bez písomného súhlasu.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Ing. Denis MacháčTEL0948 730 130MAILdenis.machac@1000realit.sk

Návrat hore