Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaotpbankaTatraBankaČSOB

Predaj - 3 izbový byt s priestrannou lodžiou, výbornou dispozíciou v lokalite Prednádražie II v Trnave

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 2.p. / 4. p

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Celková výmera: 67m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 113 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

V zastúpení majiteľa ponúkame na predaj čiastočne zrekonštruovaný 3 izbový byt typ bauring vo vyhľadávanej lokalite s množstvom zelene. Byt s rozlohou 67 m2 sa nachádza na 2. podlaží v štvorpodlažnom  zateplenom bytovom dome bez výťahu.

DISPOZÍCIA:

Dispozične pozostáva zo vstupnej chodby, komory, kuchyne, prechodnej obývacej izby s výstupom na lodžiu, dvoch spální, samostatnej kúpeľne s vaňou a oknom, samostatnej toalety.

REKONŠTRUKCIA 

Byt prešiel rekonštrukciou v rámci ktorej boli menené plastové okná( interiérové žalúzie), sanita, dlažba a obklad v kúpeľni s vaňou a na toalete, vstavaná skriňa v spálni. V kuchyni bola menená linka so zabudovanými spotrebičmi. V rámci bytového domu boli menené stúpačky, bytový dom je zateplený s elektrickým vrátnikom a, boli modernizované vchody a schránky. K bytu prislúcha pivnica, druhá pivnica je zdieľaná so susedom. 

 VZÁCNA POLOHA BYTU

Byt ponúka komfortnú pešiu dostupnosť MHD, potravín, školy,  materských škôlok, zdravotného strediska, pošty a všetkého, na čo si spomeniete. V okolí bytového domu sa nachádza množstvo zaujímavých bodov trávenia voľného času, park Janka Krála s cyklotrasou do oddychovej zóny Kamenného Mlyna. Detské ihrisko v blízkosti bytového domom je pridanou hodnotou pre mladé rodiny s deťmi. Parkovanie je možné z dvoch strán bytového domu.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.


Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore