Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBTatraBankaČSOB

Predaj - slnečný zariadený 3 izbový byt s priestrannou lodžiou po kompletnej rekonštrukcii s výborným parkovaním

Obec: Trnava - Gejzu Dusíka

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Úžitková plocha: 66m2

Zastavaná plocha: 66m2

Cena: 130 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj pekný a slnečný zrekonštruovaný 3 izbový byt na ulici G.Dusíka v Trnave na Prednádraží I.

Byt sa nachádza na ideálnom 1. poschodí (nie prízemie) trojposchodového zatepleného bytového domu bez výťahu.

Dispozične byt pozostáva zo vstupnej chodby, troch samostatných izieb, veľkej priestrannej kuchyne spojenej s jedálňou s výstupom na loggiu (cca 4 m2), kúpeľne so sprchovacím kútom a samostatného WC. Tento byt s mimoriadne priestrannou dennou časťou a lodžiou ocení predovšetkým rodina, ktorá rada spolu trávi čas.

Celý byt prešiel v roku 2016 kompletnou rekonštrukciou. V byte sú nové plastové okná, laminátové podlahy, dlažby, nové interiérové a exteriérové dvere, vstavaná skriňa v dvoch spálňach, zrekonštruovaná kúpeľňa a WC.

Byt sa predáva komplet zariadený.

Byt sa nachádza sa vo výbornej lokalite s dostatkom zelene a možnosťou trávenia voľného času s deťmi, v lokalite kompletnou občianskou vybavenosťou a bezproblémovým parkovaním.

V tesnej blízkosti je materská škola, základná škola, zdravotné stredisko, potraviny, zastávka MHD, ZOC MAX, s ľahkou dostupnosťou na železničnú a autobusovú stanicu.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore