Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBTatraBankaČSOB

Predaj - 3 izbový byt s loggiou po Čiastočnej Rekonštrukcii, Golianova ulica

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3+1

Poschodie: 2/3

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 72m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 92 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít / IBA U NÁS / ponúkame na predaj priestranný 3 izbový byt s lodžiou ktorý sa nachádza na 2. poschodí z 3. zatepleného bytového domu bez výťahu na ulici Generála Goliána v Trnave.

Podlahová plocha bytu je 72 m2 + loggia.

Dispozičné riešenie: priestranná vstupná chodba, 3 samostatné nepriechodné izby, samostaná kuchyňa, kúpelňa s vaňou, samostatné WC, loggia.

V tomto byte sa o dostatok denného svetla nemusíte obávať, po celý deň je príjemne presvetlený.

Rekonštrukcia: plastové okná, lamintové podlahy, vstavané skrine, obložené umakartové jadro.

Parkovanie pred bytovým domom je bezproblémové a byt je k dispozícii ihneď.

V okolí bytu sa nachádza množstvo zelene pre venčenie psov, prechádzky, vystavené detské ihrisko, zdravotné stredisko, potraviny, autobusová zastávka MHD, ZŠ, bleskové napojenie na diaľničný obchvat cez Mikovíniho ul. a na Bratislavskú cestu.

K bytu prislúcha pivnica.

Uverejnená fotodokumentácia, pôdorysy, popisový text nehnuteľnosti sú majetkom firmy a nie je možné ich kopírovať bez písomného súhlasu.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Ing. Denis MacháčTEL0948 730 130MAILdenis.machac@1000realit.sk

Návrat hore