Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankSlovenská sporiteľňaotpbankaVÚBTatraBankaČSOB

Predaj - NOVOSTAVBA, EkoOsada 3 izbový byt s terasou 90 m2, vlastná záhrada 164 m2 s parkovaním vo dvore,Veľké Úľany

Obec: Veľké Úľany

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3+1

Poschodie: 1/2

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 90m2

Celková výmera: 164m2

Ostatné: Studňa a vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Terasa,

Cena: 113 500 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít / Exkluzívne iba u Nás / Ponúkame na predaj krásnu dokončenú NOVOSTAVBU 3 izbový bytu s vlastnou záhradou v obci Veľké Úľany, v novovybudovanej lokalite časť Ekoosada.

Tehlová novostavba sa skladá z 2 bytov na prízemí a 2 bytov na poschodí, s 2 vlastnými parkovacími miestami a vlastnou záhradou.

Dispozičné riešenie: vstupná chodba, priestranná obývacia izba prepojená s kuchyňou so vstupom na krytú terasu, samostatné WC, kúpelňa s vaňou, technická miestnosť, 2 samostatné izby.

Na krásnom upravenom pozemku sa nachádza záhradný domček, siete: voda, elektrika, kanalizácia, vlastná studňa.

Samostatný vstup do bytu je vybavený videovrátnikom, v byte sa nachádza alarm a klimatizácia.

Elektrické podlahové vykurovanie v celom byte zabezpečuje nízke mesačné náklady pre 3-člennú rodinu 80 Eur mesačne.

EKOOSADA – časť medzi Veľkými Úľanmi a Jelkou je nová lukratívna lokalita, ktorá zabezpečuje pokojné a komfortné bývanie.

Výborná lokalita s občianskou vybavenosťou: tenisové kurty, fitness centrum, kaviareň,benzínová pumpa, auto umyváreň, materská škola, základná škola 1-9 (slovenská aj maďarská), obchody, reštaurácie, kostoly, pošta, banka, obecný úrad, kúpalisko, ihrisko, zdravotné stredisko – obvodný lekár, detský lekár, zubár, lekáreň.

Dobré autobusové spojenie do miest - Galanta, Bratislava 40km.

V blízkosti sa nachádza EkoPark so zvieratkami a možnosťou rybolovu, posedenia a grilovania v prírode.

Treba vidieť!

Obhliadky možné 7 dní v týždni.

Uverejnená fotodokumentácia, pôdorysy, popisový text nehnuteľnosti sú majetkom firmy a nie je možné ich kopírovať bez písomného súhlasu.

V cene nehnuteľnosti:
- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.


Kontakt na makléra:

Ing. Denis MacháčTEL0948 730 130MAILdenis.machac@1000realit.sk

Návrat hore