Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBTatraBankaČSOB

Predaj - 3 izbový byt po čiastočnej rekonštrukcii s lodžiou s pekným výhľadom na ideálnom druhom poschodí neďaleko nákupných centier

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 2. / 7.

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Zastavaná plocha: 64m2

Cena: 108 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj pekný a slnečný 3 izbový byt s lodžiou a pekným výhľadom na ulici Saleziánska v Trnave.

Byt sa nachádza na ideálnom 2. poschodí sedemposchodového zatepleného bytového domu s výťahom.

Podlahová plocha bytu bez plochy lodžie a pivnice je 60 m2. Lodžia má výmeru 3,5 m2 a pivnica 5 m2.

Dispozične byt pozostáva zo vstupnej chodby, dvoch nepriechodných izieb, priechodnej obývacej izby, kuchyne, kúpeľne a samostatného WC. Na lodžiu s pekným výhľadom sa vchádza z nepriechodnej izby.  

Pri čiastočnej rekonštrukcii boli menené okná, dvoje interérové dvere, kuchynská linka a bytové jadro obložené sadrokartónom.

Byt sa nachádza sa vo výbornej lokalite s kompletnou občianskou vybavenosťou, a dobrou dostupnosťou na severný obchvat.bezproblémovým parkovaním.

V blízkosti je materská škola, základná škola, zastávka MHD, nákupné centrá.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore