Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 116

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka
Nehnuteľnosti na Predaj | Kategória: Záhradná chata Zoradiť podľa: Cena | Dátum pridania

Predaj - REZERVOVANY! Predaj záhrady s murovanou chatkou v záhradkárskej osade v Budmericiach

Budmerice | 29.03.2019 | Záhradná chata - Predaj

Ponúkame Vám na predaj murovanú záhradnú chatku s pozemkom s celkovou rozlohou 225m2 v záhradkárskej osade v obci Budmerice. Na prízemí chatky sa nachádza denná izba v ktorej je krb a daľšia malá miestnosť, ktorá slúži ako kuchynka. Na poschodí sa nachádza  izba s balkónom....

21 000 EUR

Predaj - Zahradka s chatkou

Suchá nad Parnou | 25.03.2019 | Záhradná chata - Predaj

Ponúkame na predaj záhradnú chatu na pozemku s výmerou 414 m2 v malebnej časti Malých Karpát v obci Suchá nad Parnou. Murovaná chata dispozične pozostáva: vstupná chodba s kuchynskou linkou, z ktorej sa prechádza do izby so sedením a spacím kútom,  priestor na spanie sa...

18 800 EUR

Zoradiť podľa: Cena | Dátum pridania

Návrat hore